logo
Niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 
Pragnę dzisiaj wzbogacić ciebie we wszystko, zlać całą obfitość swojej łaski. I wierzę, że tak obdarowany, będziesz hojnie siał innym dary mojego błogosławieństwa, byś rozmnożył ziarno dobra i zwiększył plon sprawiedliwości. Chcę bardzo, byś był pełen prostoty i wszystko, cokolwiek robisz, oddawał w ręce Ojca, który widzi w ukryciu. Wejdź do „swojej izdebki” – serca, pracy czy problemów, z którymi się borykasz i tam rozmawiaj ze Mną, a przekonasz się, jak bliski jestem twoim sprawom. Strzeż się spełniania jakichkolwiek uczynków i dzieł po to, by się podobać ludziom. Ucz swoje serce, że nagroda za dobre życie to nie ludzkie pochwały, ale pewność, że Ojciec widzi w ukryciu twoje starania, wysiłki i odda tobie o wiele więcej, niż pragniesz i marzysz. Bo radosnego dawcę miłuje Bóg. Dawaj więc z radością Bogu i ludziom więcej serca, uśmiechu, czasu, a będziesz miał nagrodę nieprzemijającą.

ks. Marek Chrzanowski FDP
Kawa z niebem  
***

Człowiek pyta:

Dlaczego my nie mogliśmy wypędzić ducha nieczystego z epileptyka?
Mt 17,19

***

KSIĘGA I, Zachęty pomocne do życia duchowego

Rozdział XVII, O ŻYCIU ZAKONNYM
 
1. Jeśli chcesz współżyć z innymi w zgodzie i pokoju, musisz nauczyć się w wielu rzeczach przełamywać samego siebie. Niemało to, jeśli komu uda się żyć w klasztorze lub zgromadzeniu bez jednej utarczki i wytrwać wiernie aż do śmierci Ap 2,10.

Błogosławiony, kto tak żył i szczęśliwie życia dopełnił. Jeżeli chcesz wytrwać w dobrym i doskonalić się, uważaj się za wygnańca i pielgrzyma na ziemi 1 Krn 29,15; Ps 39(38),13; 1 P 2,11; Hbr 11,13. Jeżeli chcesz pędzić życie w stanie duchownym, zgódź się dla Chrystusa nawet na to, by cię uważano za głupca 1 Kor 4,10.

2. Ubiór i postrzyżyny to mało, wewnętrzna przemiana i całkowite przezwyciężenie namiętności - to dopiero czyni prawdziwego duchownego. Kto szuka czego innego niż tylko Boga i zbawienia duszy, nie znajdzie tu nic prócz udręki i bólu Ps 116(114-115),3. Nie potrafi dłużej wytrwać w pokoju ducha, kto nie stara się być najmniejszym i uległym wobec wszystkich.

3. Przyszedłeś tu, aby służyć, a nie rządzić. Wiesz, że zostałeś powołany do cierpienia i trudu, nie do wywczasów ani pogwarek. Tu doświadcza się człowiek jak złoto w tyglu Mdr 3,6. Tu nie utrzyma się nikt, kto nie pragnie z całego serca stać się pokornym dla Boga.

Tomasz a Kempis, 'O naśladowaniu Chrystusa'

Patron Dniabł. Jakub Strzemię
biskup

Bł. Jakub urodził się w roku 1340. Jako młodzieniec wstąpił do zakonu franciszkanów. Zasłynął jako gorliwy misjonarz wschodnich kresów. W roku 1391 został arcybiskupem halicko-lwowskim. Z wielką gorliwością organizował życie religijne w rozległej archidiecezji. Odznaczał się gorącym nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej. Cieszył się zaufaniem króla Władysława Jagiełły. Umarł 20 października 1409 roku.

jutro: św. Salomei

wczoraj
dziś
jutro