logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Rekolekcje o uzdrawiającej mocy Eucharystii - nowa propozycja paulinów dla pielgrzymów
 


Msza św. znana czy nieznana, dlaczego potrzebna nam jest wiara eucharystyczna i eucharystyczny styl życia, jak rozkochać się w tym, co dla katolika najważniejsze - m.in. o tym na rekolekcjach o „Uzdrawiającej mocy Eucharystii”, które już od maja, co miesiąc, odbywać się będą na Jasnej Górze. Mają charakter otwarty i są bezpłatne.

 

Rekolekcje prowadzić będzie o. Zbigniew Ptak, paulin. Nazwane „przyświęcie”, bo odbywać się będą w piątek, sobotę i niedzielę (ostatnie w miesiącu). Po raz pierwszy od 27 do 29 maja w Kaplicy Domu Pielgrzyma.

 

O. Ptak przybliżać będzie Mszę św. krok po kroku. Jak zaobserwował zakonnik, który rekolekcje o Eucharystii głosi w różnych częściach Polski już od kilkunastu lat, nawet wierni, którzy są praktykującymi katolikami mają niską świadomość jej istoty. - Wiedza sprowadza się niekiedy tylko do znajomości gestów, a ważna jest wewnętrzna postawa. Sama formacja do Mszy św. i o Mszy św. sprowadza się do katechez przed Pierwszą Komunią św. - diagnozuje o. Ptak.

 

- Uzdrawiająca jest Miłość a podczas Mszy św., kiedy otrzymujemy Komunię św. otrzymujemy Miłość w takim nadmiarze, że nie da się tego z niczym porównać. Karmimy się Żywym Bogiem, który jest Miłością - przekonuje paulin.

 

Rekolekcje odbywać się będą trzy dni: w ostatni piątek, sobotę i niedzielę miesiąca, oprócz lipca i sierpnia. Ideą spotkań, które będą miały charakter jednorazowej sesji, jest zachęta do uczestnictwa w nich ciągle nowych osób, by jak najwięcej zainteresowanych mogło zdobywać eucharystyczną formację.

 

- Chodzi nam o to, by z tych spotkań skorzystały osoby, które do tej pory w takich rekolekcjach nie uczestniczyły, nie przeczytały ani jednej książki o Mszy św., żeby po prostu rozpalić je żarliwym słowem na temat Mszy św. i aby one z kolei zapraszały innych. Chcemy też uczestników takich rekolekcji sprowokować, by potem sami pogłębiali i wiedzę, i duchowość - zachęca o. Ptak.

 

Spotkania mają pomóc rozkochać się w tym, co dla katolików najważniejsze, czyli Eucharystii i by mocniej wpływała Ona na ich życie.

 

Rekolekcje mają charakter otwarty i bezpłatny, może na nie przyjechać każdy. Majowe spotkanie rozpocznie się w piątek, 27 maja Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz.18.30, a zakończy w niedzielę, 29 maja, Eucharystią o 13.00 sprawowaną w Bazylice. Konferencje odbywać się będą w Kaplicy Domu Pielgrzyma.

Dzieło rekolekcyjne wspiera grupa modlitewno-pokutna.

 

Mirosława Szymusik

jasnagora.com