logo
Niedziela, 23 września 2018 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Kard. Sarah w Zakopanem: Europa Zachodnia chce Ewangelii bez krzyża
2018-09-17 11:00
Kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny nawiedził 16 września Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. – Europa Zachodnia chce Ewangelii bez krzyża, bez potrzeby radykalnego nawrócenia. Właśnie z tego powodu Jezus umarł na krzyżu – mówił watykański hierarcha.  
 
Naśladowanie Chrystusa nie jest lekkie, łatwe i przyjemne
2018-09-16 16:00
- Pragnienie pójścia za Chrystusem nie jest jakimś pięknoduchostwem, życiem „łatwym, lekkim i przyjemnym”. Pragnienie bycia uczniem Mistrza z Nazaretu ma swój bardzo konkretny ciężar, tak jak konkretny ciężar miał krzyż, który dźwigał On aż na szczyt Golgoty - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w ramach III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. 
 
Dobiega końca zebranie plenarne CCEE nt. wolontariatu i solidarności
2018-09-16 15:00
Serce to coś co czyni wolontariat chrześcijański prawdziwym odbiciem Chrystusa – powiedział  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy abp Stanisław Gądecki, podsumowując obrady CCEE. Głównymi tematami zebrania zatytułowanego „Duch solidarności w Europie” były: wolontariat i solidarność. Spotkanie zakończy Msza św. w niedzielę, 16 września, o godz. 10.00 w katedrze poznańskiej.  
 
Pielgrzymka parlamentarzystów i pracowników administracji do Świętej Wody
2018-09-16 14:00
16 września, w ramach dorocznych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, odbyła się XIX Pielgrzymka Parlamentarzystów i Pracowników Administracji Publicznej Województwa Podlaskiego. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Abp. Seniora Edwarda Ozorowskiego poprzedziła modlitwa różańcowa i złożenie wieńców na Górze Krzyży.  
 
Leśnicy w służbie niepodległej Polski
2018-09-15 16:00
22. Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska z udziałem ok. 6 tys. osób odbyła się na Jasnej Górze w sobotę, 15 września. W pielgrzymce pod hasłem: „Od 100 lat w służbie Bogu i Ojczyźnie”, wzięli udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej i parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych, przedstawiciele ruchów ekologicznych. Wraz z nimi przybyli: minister środowiska Henryk Kowalczyk i dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. 
 
Piesza Pielgrzymka z krzyżami do Świętej Wody
2018-09-15 15:00
„Na tej Golgocie krzyży chcemy doświadczyć prawdziwej, czystej miłości Jezusa i bezgranicznego Jego miłosierdzia. Tu krzyż staje się dla nas przestrzenią, w której możemy odnaleźć prawdziwy sens życia, drzwi nadziei, miejsce odnowienia komunii z Bogiem” – mówił abp Tadeusz Wojda do kilkutysięcznej rzeszy wiernych przybyłych z krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na uroczystości odpustowe dotarli tu w pieszej pielgrzymce pątnicy Archidiecezji Białostockiej, a także pielgrzymi z różnych stron Polski.  
 
Odpust ku czci św. Aleksandra Newskiego w łódzkiej Cerkwi prawosławnej
2018-09-15 14:00
– Ważne jest, żeby w Łodzi nie mówić o dziedzictwie czterech kultur tylko w kategoriach historycznych – bo łatwo jest dziś powiedzieć, że przed wojną Łódź była wyjątkowym miastem. Ta historia musi wchodzić nam w pamięć przez dzień dzisiejszy. Nie mówimy o poruszaniu się po muzeum, ale o żywmy organizmie jakim jest Kościół we wszystkich jego wymiarach. – tłumaczy abp Ryś. 
 
Ludzie morza u Maryi
2018-09-15 13:00
36. Pielgrzymka Ludzi Morza zgromadziła w sobotę, 15 września na Jasnej Górze marynarzy, rybaków, portowców, stoczniowców, żeglarzy, przedstawicieli szkolnictwa morskiego, a także ich rodziny, w sumie kilkaset osób.  
 
Bp Marek Szkudło: Przywrócić wszystkiemu Boży zamysł
2018-09-15 11:00
Eucharystią w krypcie katedry, której przewodniczył bp Szkudło rozpoczął się Dzień Skupienia Doradców Życia Rodzinnego. Na Dzień Skupienia przybyło ponad 200 Doradców z całej archidiecezji katowickiej. 
 
Sto dni do Szlachetnej Paczki. W całej Polsce odbyły się happeningi
2018-09-13 15:00
„Tworzymy historię!” - pod tym hasłem odbyły się wczoraj w całej Polsce „studniówki” Szlachetnej Paczki. W happeningach wzięli udział wolontariusze projektu, w którym co roku pomoc otrzymują tysiące potrzebujących rodzin. Mobilizowali do włączenia się w akcję. Jej finał za sto dni - w weekend 8-9 grudnia. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
...