logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Ryś: modlitwa sprawia, że życie przeżywamy jako powołanie
2018-09-05 18:00
Co może łączyć młode mamy i arcybiskupa? Np. napięty grafik i świetne podejście do dzieci. A także wspólna modlitwa i Eucharystia ofiarowana w intencji dzieci „żeby się wypełniło w nich Słowo Jezusa, który wzrastał w latach, w mądrości i w łasce u Boga i u ludzi”. 
 
Jubileusz obecności paulinów w Wągrowcu
2018-09-05 11:00
Mija właśnie 5 lat, kiedy Prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk, przychylając się do prośby generała Zakonu Paulinów, o. Izydora Matuszewskiego, oddał Zakonowi w użytkowanie, pocysterski, zabytkowy zespół klasztorny wraz z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu.  
 
Obrady dyrektorów Caritas z udziałem Przewodniczącego Episkopatu
2018-09-05 09:00
Konieczność odczuwania wspólnoty z potrzebującymi odgrywa w Kościele ogromną rolę od samego początku – mówi abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski otworzył obrady zebrania dyrektorów Caritas diecezji w Polsce.
 
Wyjątkowe zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi
2018-09-04 12:00
Wrześniowe Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski na Jasnej Górze miało szczególny wymiar, bowiem w sobotę, 1 września, rozpoczął się Jubileusz 300-lecia powstania Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. 
 
Radoszowy: Posłanie ks. Dawida Sładka do posługi misyjnej w Kazachstanie
2018-09-02 15:00
Bp Marek Szkudło przewodniczył w parafii św. Jacka w Radoszowach Eucharystii posłania ks. Dawida Sładka na misje w Kazachstanie. Radoszowy to parafia rodzinna ks. Dawida Sładka i to właśnie w niej 1 września pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej posłał ks. Dawida na misje. W czasie Eucharystii wręczył mu krzyż misyjny, aby zawsze przypominał mu o istocie jego posługi – głoszeniu Chrystusa. 
 
VIII Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Archidiecezji Białostockiej
2018-09-02 10:00
W dniach 31 sierpnia – 2 września 2018 r. w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownego w Białymstoku odbyły się Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Archidiecezji Białostockiej. Ósma już edycja ćwiczeń muzycznych zgromadziła blisko 200 uczestników, którzy pod kierunkiem znanych krakowskich muzyków – Piotra Pałki, Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka, rozwijali swoje muzyczne umiejętności. 
 
W Niepokalanowie powstało Światowe Centrum Modlitwy o Pokój
2018-09-01 10:00
Od 1 września Niepokalanów jest już ósmym na świecie Centrum Modlitwy o Pokój. Jego sercem jest kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Głównym punktem uroczystości była Msza święta sprawowana pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce z homilią przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 
 
Franciszek pobłogosławił ołtarz adoracji dla Niepokalanowa
2018-08-29 15:00
Dziś, 29 sierpnia 2018 roku, Ojciec Święty Franciszek, przed audiencją generalną, pobłogosławił Ołtarz Adoracji "Gwiazda Niepokalanej" do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. W czasie audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra Ojciec Święty Franciszek przekazał również pozdrowienia i przesłanie dla Franciszkanów oraz pielgrzymów z Polski.
 
Fundacja Redemptoris Missio: Lekarze z Polski na misjach
2018-08-29 12:00
Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przy Klinice Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych. Celem Fundacji  jest działalność na rzecz ośrodków misyjnych w kraju i za granicą w zakresie udzielania pomocy medycznej, wspomaganie ośrodków misyjnych, które realizują lokalnie projekty medyczne.
 
Wigilijne, nowennowe świętowanie
2018-08-25 20:00
Procesja Maryjna z Archikatedry na Jasną Górę rozpoczęła obchody Wigilii uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
...