KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Sobota, 24 października 2020 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Różaniec Do Granic Nieba: przyjmujemy Dzieci Nienarodzone do naszych rodzin
 


Intencją Różańca Do Granic Nieba, zaplanowanego na dni 1-8 listopada 2020 roku będzie włączenie dzieci nienarodzonych do naszych wspólnot rodzinnych, uleczenie ran związanych z ich utratą oraz przebłaganie za wszystkie grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. - W tej modlitwie będziemy wołać do Boga, by śmierć nie miała już dostępu do naszej rodziny; oraz prosić dzieci nienarodzone o wybaczenie i modlitwę za nas - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

 

Różaniec Do Granic Nieba będzie miał aspekt indywidualny i wspólnotowy. Będzie to propozycja modlitwy dla rodzin oraz dla parafii.

 

Wymiar indywidualny Różańca Do Granic Nieba będzie polegał na tym, by 1 listopada br., w Uroczystość Wszystkich Świętych, podczas nawiedzania grobów rodzinnych, zwrócić się do wszystkich dzieci nienarodzonych, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Te dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo.

 

– Modlitwa ta będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Tych, którym nie było dane przyjść na świat w całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia – podkreśla Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia Różaniec Do Granic Nieba. Jej tekst będzie dostępny na stronie rozaniecdogranic.pl – Na zakończenie modlitwy możemy postawić znicz dla tych wszystkich, dzieci utraconych, jako symbol ich przyjęcia do naszej rodziny – wyjaśnia Bodasiński.

 

Parafie w całej Polsce zaproszone są do organizowania modlitwy różańcowej przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (od 2 do 8 listopada) – to będzie wymiar wspólnotowy tegorocznego wydarzenia. Jedną intencją modlitwy w parafiach ma być prośba o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane. Ta modlitwa może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju.

 

– Proponujemy też każdego dnia odmawianie modlitwy pokutnej, która powstała specjalnie na to wydarzenie – dodaje Agnieszka Kminikowska, współorganizatorka wydarzenia i podkreśla dalej – Dodatkowo przez osiem dni oktawy, zachęcamy do ofiarowania odpustu zupełnego za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu.

 

Dzień Dziecka Utraconego przypada na 15 października. W 2016 roku to właśnie tego dnia odbyła się na Jasnej Górze “Wielka Pokuta” – modlitwa przebłagalna Polaków za grzechy przeciwko życiu w naszej ojczyźnie. – Cztery lata temu na błoniach częstochowskich rozpoczęliśmy pewien proces. Najpierw przeprosiliśmy Boga za grzechy przeciwko życiu. Podczas Różańca Do Granic prosiliśmy Matkę Bożą i całe Niebo o ochronę dla naszego kraju. W tym roku chcemy zwrócić się do tych wszystkich, dzieci nienarodzonych, przyjąć ich do naszych rodzin i prosić o wstawiennictwo za nas u Boga – mówi Maciej Bodasiński.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

www.diecezja.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー