logo
Sobota, 23 października 2021 r.
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna, Jana Kapistrana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Abp Polak o wyzwaniach Kościoła w Polsce
2021-10-18 09:00
O wyzwaniach Kościoła w Polsce: migracyjnym, popandemicznym i związanym z kryzysem wiarygodności Kościoła w Polsce – mówił abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski, podczas briefingu w siedzibie Radia Watykańskiego na rozpoczęcie wizyty ad limina apostolorum trzeciej grupy biskupów.
 
Znamy datę beatyfikacji sióstr męczenniczek elżbietańskich
2021-10-18 08:00
Takiego wydarzenia we Wrocławiu w powojennej jego historii jeszcze nie było. Stolica Apostolska poinformowała o dacie uroczystej beatyfikacji s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu towarzyszek. Zachęcamy do udziału w duchowych przygotowaniach.
 
Strażacy w Łagiewnikach
2021-10-17 14:00
- Dbajcie o Wasz etos. Pamiętajcie, że jesteście chlubą Ojczyzny, ale i kościoła. I zaproście do Waszej służby Pana Boga Miłosiernego. Wtedy nie spadniesz z żadnej drabiny – mówił w niedzielę do strażaków bp Janusz Mastalski. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia już po raz XX przybyła Pielgrzymka Strażaków z Małopolski.  
 
Prof. Bańka o otwarciu procesu synodalnego w Rzymie
2021-10-17 13:00
Delegat Kościoła w Polsce na to wydarzenie zrelacjonował swój udział po Mszy św. rozpoczynającej synod o synodalności w archidiecezji katowickiej.
 
Przeor Jasnej Góry: z Maryją ratujmy człowieka
2021-10-17 12:00
- Nie wolno nam być obojętnymi na to, co stanie się z ludźmi w godzinie ich śmierci - przypomniał przeor Jasnej Góry podczas Mszy św. wieńczącej trzydniowe rekolekcje dzieła „Z Maryją ratuj człowieka”. To jasnogórska wspólnota istniejąca od 17 lat. 
 
Abp Marek Jędraszewski na rozpoczęcie diecezjalnego etapu synodu: Konieczny jest nam szczególny „słuch serca”
2021-10-17 11:00
– Konieczny jest nam szczególny „słuch serca” – słuchać sercem bardziej niekiedy niż samym i zimnym rozumem – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie inauguracji diecezjalnego etapu XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów
 
Abp Ryś podczas inauguracji Synodu o synodalności: u podstawy Kościoła synodalnego jest moja przyjaźń z Jezusem!
2021-10-17 10:00
- Byśmy nie próbowali budować Kościoła synodalnego nie mając u początku swojej własnej relacji z Panem, i to relacji, która jest opisana słowem przyjaźń! – mówił abp Grzegorz Ryś.
 
Gdańsk: „Wierzyć i działać” -  IV Kongres Św. Ojca Pio
2021-10-17 09:00
Św. Ojciec Pio może być uznany za jednego z patronów katolickiej nauki społecznej. Taki wniosek płynie z zakończonego IV Kongresu Św. Ojca Pio w Gdańsku. Nad palącymi kwestiami społecznymi w perspektywie chrześcijańskiej etyki i w odniesieniu do życia duchowego oraz działalności świętego z Pietrelciny dyskutowali przedstawiciele różnych środowisk. 
 
17 października - rozpoczęcie Synodu Biskupów na etapie diecezjalnym
2021-10-17 08:00
Prosimy o Wasze życzliwe i żywe uczestnictwo w synodzie oraz życzymy wielu dobrych doświadczeń w czasie synodalnych spotkań – piszą biskupi w liście do wiernych w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów, który na etapie diecezji rozpocznie się 17 października.
 
Najważniejsze jest słuchanie, mentalność zmienia się powoli
2021-10-16 12:00
Nie wystarczy słuchać świeckich, trzeba ich usłyszeć - mówi kard. Kazimierz Nycz w specjalnym wywiadzie przed wizytą ad limina Apostolorum i inauguracją diecezjalnego etapu synodu biskupów o synodalności
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
...