logo
Niedziela, 23 września 2018 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum
katolik.tv
 


Najnowszy cykl Katolik.tv to rozmowy odbywające się w krakowskim Centrum Formacji Duchowej.

"Rozmowy w Centrum" to wywiady na ważne tematy z ważnymi ludźmi. W rozmowach z ks. Krzysztofem Wonsem odpowiadają oni na istotne dla wiary pytania, stawiają odważne tezy i w oparciu o własne doświadczenia wskazują drogi, którymi warto zmierzać.

 

Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu Rozmowy w Centrum, poprowadzony przez Krzysztofa Wonsa SDS w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Gościem ks. Krzysztofa był bp Edward Dajczak.

Kiedy Kościół jest prawdziwy? Jak dotrzeć z Dobrą Nowiną do ludzi, którzy znają Boga, ale nigdy nie otwarli się na spotkanie z Nim? Jak zanieść Ewangelię w miejsca trudne, w miejsca nietypowe?

O mocy Słowa i sposobach bycia z drugim, o świadczeniu i o prowadzeniu do Boga mówi bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, rekolekcjonista, inspirator nowych form ewangelizacyjnych w polskim Kościele, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus.

Na pytanie jak rodzi się świadek, jak świadkiem zostać, ks. bp Edward Dajczak odpowiada: "Zawsze jest ta sama metoda, od spotkania z Panem to się wszystko zaczyna... ale właśnie spotkanie. I to jest problem(...) Myślę, że straciliśmy rzecz najważniejszą - ogień, który się bierze ze spotkania z Bogiem i radość, że się Go spotkało... straciliśmy to na zbyt wielką skalę. Nie mówię, że całkowicie..."

 

Zapraszamy do oglądania wywiadu!

 


 

 

Bp Edward Dajczak wywiadu udzielił przy okazji prowadzenia sesji "Kocham Kościół Jezusa Chrystusa"
w dniach 20-22 stycznia 2012 roku.
Płyta CD z konferencjami do nabycia w sklepie Katolika - zapraszamy!


Zobacz także
Mariusz Furgał
Dziecko zawsze bardzo intensywnie przeżywa to, co dzieje się pomiędzy rodzicami. Nie potrafi sobie radzić z emocjami tak jak dorośli. Nie umie się zdystansować, nie może pójść z kolegami na piwo ani też uciec od swojej rodziny. W systemie, którym jest rodzina, bywa ono najbardziej wrażliwym elementem...
 
ks. Marek Dziewiecki
Odchodzący syn opuszcza rodzinny dom, mimo  że doznał w nim wiele miłości. Odtąd podąża za iluzją łatwego szczęścia. Czyni to co łatwe i przyjemne, zamiast tego co dobre i mądre. Szybko przekonuje się o tym, że na tej drodze nie będzie szczęśliwy. Aby przeżyć w sytuacji głodu i osamotnienia, godzi się na to, by być najemnikiem i paść świnie. Odchodząc od kochającego ojca, łudził się, że idzie w kierunku ziemi obiecanej, którą sobie wymarzył. W rzeczywistości zgotował sobie piekło na ziemi. 
 
Andrzej Kamiński OP
Bóg nie chce ślepego posłuszeństwa. Nie chce ludzi potulnych i bezkrytycznych. Dlatego szanuje nawet nasz grzech. Chce naszego zaufania, a ono rodzi się bardzo powoli, ponieważ boimy się, że zostaniemy zranieni. Zanim więc odważymy się komuś zaufać, sprawdzamy go i testujemy. Bóg pozwala, byśmy Go sprawdzali...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama