logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Rozpoczęcie Jerycha modlitewnego w kościele klasztornym ss. Karmelitanek Bosych
 


Dziś wieczorem w sześciu parafiach Archidiecezji Łódzkiej (Aleksandrowie Łódzkim, Bełchatowie Tomaszowie Mazowieckim, Łasku i Łodzi) rozpoczęło się Jerycho modlitewne – to jest adoracja Najświętszego Sakramentu – która będzie trwała nieustannie dzień i noc do środy 8 września.

 

Inauguracji Jerycha modlitewnego w kościele klasztornym Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej. Łódzki pasterz przewodniczył Mszy świętej, wygłosił Słowo Boże oraz dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 

W homilii hierarcha wytłumaczył, że Jerycho modlitewne – nawiązuje do starotestamentalnego wydarzenia z Księgi Jozuego, wydarzenia, w którym lud Boży – Naród Wybrany – idąc do Ziemi Obiecanej napotkał między innymi miasto Jerycho otoczone murami. Miasto, które miało nie być zdobyte przez atak wojskowy, ale przez działanie samego Boga. Wiemy, że Pan Bóg polecił Jozuemu, by przez 7 dni Izraelici okrążali z Arką Przymierza mury obronne miasta i siódmego dnia - przy głosie trąb i okrzyku wydanym przez Naród Wybrany- mury miasta rozpadły się i miasto mogło zostać zdobyte przez Izraelitów. – zaznaczył ksiądz biskup.


- Jerycho modlitwy inspirujące się tamtym wydarzeniem najpierw przypomina nam, że Pan Bóg kieruje naszym życiem, to On rządzi naszym życiem, to On kieruje naszymi stopami, to On ustawia sposób naszego marszu. My czasami próbujemy nasze życie ustawiać wg swojego myślenia, patrzenia na świat, na siebie. na swoich bliskich. Próbujemy także układać życie Kościoła, który tworzymy również wg naszych pomysłów, ale jeśli mamy rozpocząć dzisiaj naszą modlitwę inspirowaną tamtym biblijnym wydarzeniem, to powinniśmy próbować tak jak Izraelici słuchać Boga! - podkreślił hierarcha.

 

Kończąc kaznodzieja dodał -mury, które zostały zniszczone przez działanie Boga w tym wydarzeniu zdobycia Jerycha przez Naród Wybrany niech Pan Bóg odnajdzie i wskaże te mury. One mogą być w nas, mogą oznaczać nasze wewnętrzne zamknięcie na działanie Ducha Świętego, mogą oznaczać mury, które nas między sobą dzielą, odgradzają. Niech Pan Bóg pozwala nam zobaczyć także te mury, które dzielą nas ludzi różnych przekonań, różnych wizji także człowieka, czy choćby naszej Ojczyzny. Niech Pan Bóg sam te mury niszczy. A czas który Jemu oddajemy na modlitwę niech będzie czasem otwierania się na Jego działanie w nas i pośród nas! – zakończył.


Po błogosławieństwie kończącym liturgię miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęła się nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do środy 8 września.

 

www.archidiecezja.lodz.pl