logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Roztargnienie w czasie modlitwy
materiał własny
 


Roztargnienie w czasie modlitwy

Nie potrafię się skupić na modlitwie. Roztargnienia rozszarpują me myśli na wszystkie strony. Czy jest na to jakaś rada?

Roztargnienia nie omijają nikogo. Według psychologów człowiek może utrzymać swoją uwagę na jednym przedmiocie zaledwie przez siedem sekund. Wyjątkiem są mistycy, którzy dzięki nadzwyczajnej łasce pogrążają się w ekstazie, wyłączając się z tego świata. Niemniej roztargnienia nigdy nie zwalniają nas od modlitwy. Trzeba po prostu nauczyć się modlić. Roztargnienia to nic innego jak nasze kłopoty, zmartwienia i pragnienia, które cisną się nam do głowy, np. choroba dziecka, trudności w znalezieniu pracy, przykra rozmowa, która mnie czeka w urzędzie, obowiązki, z których powinienem się wywiązać, lęk przed egzaminami. Dlaczego nie pokazać Bogu tych naszych kłopotów, zmartwień i pragnień? Dlaczego nasza modlitwa ma być sztywna i szablonowa? Bóg jest naszym Ojcem i Przyjacielem, a nie gigantycznym władcą, do którego mówi się przez pośrednika. Nauczmy modlić się także roztargnieniami, a wówczas nasze życie stanie się bardziej autentyczne. Modlitwa przesunie się w centrum naszych spraw życiowych.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Wiesz dlaczego nie? Odpowiem. BO SIĘ TEGO CAŁE ŻYCIE ŻAŁUJE!
 
Od kiedy datuje się zwyczaj oddawania czci świętym?
 
Fr. Justyn
Modlitwa Pańska "Ojcze nasz" odmawiana przez protestantów różni się od tej, jaką odmawiają katolicy. Skąd pochodzi ta różnica?
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm