logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siódma pieczęć – rozważania na Wielki Post
 


Dzieło Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” oraz Radio Jasna Góra zapraszają na krótkie rozważania o modlitwie na każdy dzień Wielkiego Postu 2016 zatytułowane: „Siódma Pieczęć”. Ich autorem jest o. Augustyn Pelanowski, paulin. Rozważania zostały wygłoszone na Jasnej Górze dla Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. 
 
O. Augustyn Pelanowski jest paulinem, był wieloletnim ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonistą, autorem komentarzy biblijnych oraz wielu pozycji książkowych z dziedziny duchowości, m.in. Siódmy rozdział, Wolni od niemocy, Dom w Bogu, Życie udane czy udawane? 
 
Rozważania są prezentowane na stronie internetowej: ratunek.jasnagora.pl, na Youtube (kanał 'Dzieło Modlitwy: Z Maryją ratuj człowieka') oraz Facebooku (Facebook „Z Maryją ratuj człowieka – Klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze”) – KAŻDEGO DNIA WIELKIEGO POSTU 2016. Dostępne są również na antenie Radia Warszawa, Radia Emaus, Radia Głos, Radia Niepokalanów, Radia RDN, Radia Profeto oraz www.niedziela.pl. 
 
Tematy konferencji podzielonych na 43 odcinki – na poszczególne dni Wielkiego Postu 2016 – zawierają następujące treści: Grzech grzechów, czyli za kogo raczej się nie modlić; Jaka modlitwa podoba się Bogu?; Modlitwa w ukryciu, czyli o darze Tego, który widzi w ukryciu; „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię”, czyli o modlitwie, która prowadzi do kryzysów; Modlitwa skargi, czyli masz prawo żalić się Bogu; Dar modlitwy wstawienniczej; „Siódma pieczęć”: sens i siła modlitwy wstawienniczej; Bóg szuka kogoś, kto by się modlił. 
 
 
o. Tomasz Tlałka, paulin  

Rozważanie dostępne na stronie: http://ratunek.jasnagora.pl/
 
Zobacz także

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS