logo
Piątek, 29 maja 2020 r.
imieniny:
Benity, Maksymiliana, Teodozji, Urszuli, Bogusławy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Abp Skworc: Rodzice mogą być spokojni o los swoich dzieci
 


Metropolita katowicki w Radiu eM zapewnił, że na terenie archidiecezji katowickiej realizowane są wszystkie wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży
  
W porannej audycji Radia eM „Rozmowy poranka” metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zapewniał, że dzieci uczestniczące w katechezie czy jakichkolwiek innych spotkaniach są w archidiecezji katowickiej całkowicie bezpieczne. Odniósł się także do bieżących spraw katowickiego Kościoła.
 
Abp Skworc podczas piątkowej audycji radiowej podkreślił, że Kościół jest zbudowany na zaufaniu. – Budujemy wspólnotę Kościoła na zaufaniu. I na tym fundamencie możemy dalej budować. Myślę, że rodzice mogą być spokojni o los swoich dzieci, o los młodzieży. I tych, którzy przychodzą na katechizację szkolną, i tych przychodzących na katechizację parafialną, na spotkania w grupach - stwierdził. – Zasada jest taka, że jeżeli przychodzi jakakolwiek informacja, to ze strony kościelnej jest natychmiastowa reakcja – dodał.
 
Arcybiskup przypomniał, że w archidiecezji katowickiej już od dłuższego czasu działa delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży. – On jest „pierwszym kontaktem”, gdy ktoś chce zgłosić zaistnienie jakiegoś przypadku.
 
Podkreślił, że najważniejszą sprawą jest dobro pokrzywdzonych oraz, że niezwykle istotne jest działanie mające na celu skuteczną walkę ze zjawiskiem pedofilii. – Tu stosujemy normy prawa państwowego, wiemy, że zostało zaostrzone i będzie aplikowane niezależnie od tego, kto jakie powołanie pełni w społeczeństwie – stwierdził.
 
Komentując bieżące sprawy lokalnego Kościoła odniósł się do czwartkowego wyjazdu przedstawicieli Górnego Śląska specjalnym pociągiem do Warszawy. – Trzeba uczyć historii Śląska, bo ona jest po prostu nieznana – mówił.
 
Podczas audycji abp Wiktor nawiązał także do pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich oraz Metropolitalnego Święta Rodziny. – To święto łączy wiele różnych środowisk (…). Wszyscy chcemy pracować na rzecz rodziny – powiedział.
 
Podsumował także niedawno zakończoną pielgrzymkę chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes, gdzie miało miejsce zawierzenie archidiecezji katowickiej Matce Bożej. - W tekście modlitwy zawierzenia są poszczególne akapity poświęcone różnym grupom społecznym: dzieciom, młodzieży, nauczycielom, lekarzom, chorym… Wszystkie grupy staraliśmy się zauważyć i w tym szczególnym miejscu jakim jest ta grota w Lourdes Matce Bożej powierzyć – mówił.
 
Radio eM działa jako rozgłośnia archidiecezji katowickiej. Co piątek rano gościem audycji „Rozmowy poranka” jest abp Wiktor Skworc. Podczas rozmowy z dziennikarzami porusza bieżące sprawy Kościoła zarówno lokalnego, jak i powszechnego.
 
Henryk Przondziono/Foto Gość
www.archidiecezjakatowicka.pl
 
 
Zobacz także
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー