logo
Piątek, 03 grudnia 2021 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Sekty
materiał własny
 


Sekty

W Stanach Zjednoczonych występuje mnóstwo sekt i sekciarzy. Nie ma dnia, by jakiś sekciarz nie zapukał do drzwi, nie zatelefonował lub nie podsuwał na ulicy swojej literatury.

Uprzemysłowienie, migracje wewnątrz kraju i poza jego granice, ucieczka do miast, silne oddziaływanie środków społecznego przekazu wyrywają człowieka z dawnych struktur społecznych i wartości tradycyjnych. Człowiek zatraca swoje korzenie i orientację, staje się niepewny, a tym samym podatny na agitację sekt, które w zwodniczy sposób zapewniają go o posiadaniu środków mogących zaradzić wszelkim niedomaganiem współczesnym. Łupem sekt może łatwo stać się Polak, który po przybyciu do Ameryki napotyka wiele trudności i nieraz traci głowę. Podobnie i młodzież w trudnych warunkach życiowych, ludzie samotni lub niezadowoleni z życia mogą z łatwością zwrócić się do sekt o pomoc. Trzeba się strzec, by nie wpaść w ich sidła. Sekty są wyzwaniem dla Kościoła. Katolickie społeczeństwo i Kościół winni dostrzec człowieka w potrzebie i pospieszyć mu z pomocą, pociągając życzliwością, braterstwem i miłością. Sekty są jakby cierniem kłującym ciało Kościoła przypominającym o konieczności pracy nad sobą i o potrzebie odnowy duchowej.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Ludzie niewierzący z wielką zaciekłością walczą, by modlitwa nie została wprowadzona do szkół publicznych. Widzę w tym pewną niekonsekwencje, gdyż jednocześnie zgadzają: się na to, aby Biblia była omawiana na lekcjach literatury.
 
Fr. Justin
Być może jestem przewrażliwiony na punkcie wolności, zwłaszcza w sprawach religijnych. Stad buntuje się, gdy słyszę słowa św. Pawła o poddaniu nas Bogu: "A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich" (l Kor 15, 28).
 
o. Błażej Strzechmiński OFMCap.
Magia zawiera w sobie taką wizję świata, w której wierzy się w istnienie mających wpływ na życie ludzkie tajemnych sił, a uprawiający ją człowiek uważa, że za pomocą odpowiednich praktyk rytualnych może wpływać na rzeczywistość i ją kontrolować. Tak pojęta magia, a wraz z nią wszelkie praktyki okultystyczne stoją w opozycji do pierwszego przykazania Bożego...
 
___________________
 
 reklama