logo
Sobota, 23 lutego 2019 r.
imieniny:
Damiana, Romana, Romany, Polikarpa, Izabeli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siostra Elżbieta Siepak z wizytą w Domu Księży Emerytów
 


Wieczorem 3 października w Domu Księży Emerytów w Łodzi gościliśmy siostrę Elżbietę Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która przybyłą do Łodzi na rozpoczynający się kongres Miłosierdzia Bożego. Siostra Elżbieta przybywając do Łodzi odwiedziła naszą wspólnotę, w której kaplica poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Księżą wraz z S. Elżbietą zjedli  wspólnie kolację, a następnie wysłuchali prelekcji na temat Bożego Miłosierdzia i życia św. Siostry Faustyny.
 
Głównym wątkiem prelekcji było apostolstwo Bożego miłosierdzia w życiu kapłanów i doświadczenie jako szafarzy bożej łaski, którą Jezus udziela przez świętą siostrę Faustynę oraz praktyki związane z kultem Bożego Miłosierdzia. Zawołanie Jezu Ufam Tobie to realizowanie Bożej Woli w życiu tych, którzy przylgną do otwartego serca Jezusa – mówiła s. Elżbieta.
 
Nie zabrakło też żywych świadectw Bożej Miłości pielgrzymów przybywających do Łagiewnik Krakowskich. To umocnienie nas wszystkich w wierze w Boże Miłosierdzie i ufność obietnicy danej przez Chrystusa. Nas koniec spotkania oddaliśmy cześć świętej Siostrze Faustynie przez ucałowanie jej relikwii, które przywiozła siostra Benedetta z ulicy Krośnieńskiej 9, gdzie znajduje się dom, w którym niegdyś mieszkała siostra Faustyna.
 
www.archidiecezja.lodz.pl