Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 
Ola Lublin
O wyzwolenie,uzdrowienie,przemianę serca dla Emila.
Daniel Londyn
Gorąco proszę o modlitwę za mnie i moją żonę by Pan obdarzył nas łaską macierzyństwa.
Maria Chełmża
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojego męża Damiana,który będzie miał 21 listopada rozprawę przed Sądem Pracy oraz o znalezienie przez niego nowej dobrej pracy. Proszę też o modlitwę w intencji moich uczniów, którzy także 21 listopada będą pisali próbny egzamin gimnazjalny, o światło Ducha Św. dla nich i aby Matka Najswiętsza pomogła im uzyskać dobre wyniki. Bóg zapłać za wsparcie
Agata Kraków
Bardzo proszę o modlitwę w intencji Agaty
Aneta Warszawa
Prośba o modlitwę za wstawiennictem sługi Bożej Pauliny Jaricot - założycielki Żywego Różańca o uzdrowienie Maciusia trzyletniego który ma nawrót choroby - białaczka, lekarza już nie podejmują leczenia, dają mu miesiąc życia i wszelkie łaski dla jego rodziców. Bóg zapłać Aneta
Hanna Lublin
Panie Jezu bardzo proszę Cię o uwolnienie mnie ze stanów depresyjnych, zabierz proszę ode mnie lęki, oczyśc moje myśli, uwolnij od przeszłości, pozwól cieszyć sie tym co mam. Proszę prowadz mnie przez życie. Kochany Jezu spraw abym była znów szczęśliwa.
Anna Piekary Śląskie
Proszę o modlitwę w intencji przemiany serca mojego męża, aby chciał ratować nasze małżeństwo, żeby nie wznowił postępowania rozwodowego, żeby jak najszybciej wrócił do domu.
Asia z Przemyśla
Gorąco proszę o modlitwę za mnie,by pan postawił na mojej drodze dobrego wartościowego chłopaka oraz abym znalazła dobra stałą pracę.Bóg Zapłać.
Joanna. Warszawa
Prosze o modlitwe za mnie do Pana Boga.
Roma-Warszawa
Brakuje mi sil. Prosze o modlitwe.
R. J. BYDGOSZCZ
Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia mnie z choroby kobiecej i związanej z nią depresji.
j
Proszę o modlitwę w intencji łatwego szybkiego porodu. Bóg zapłać za modlitwę.
Ania
Proszę o modlitwę o potrzebne łaski dla Dawida w trudnym dla niego czasie, a także o modlitwę za rodziców Patrycji, którzy chcą się rozwieść.
Asia
Ojcze pobłogosław mojemu tacie Wiesławowi z okazji jubileuszu 70 lecia, na kolejne lata życia ,aby Duch Święty prowadził go i obdarzył mądrością, miłością i pomocą w każdej potrzebie. Dziękuję za dar i wsparcie w moim życiu poprzez osobę mojego taty.
urszula
Błagam o modlitwę w intencji przychylnego wyroku sądu, który zaważy na dalszym moim życiu i mozliwości powrotu do pracy, Bóg zapłać za modlitwę
Danuta
prosze o modlitwe o łaske uzdrowienia Danuty z choroby nowotworowej,o założenie szcęśliwej rodziny i powrót na drogę wiary dla syna,osilną wiarę i potrzebne łaski dla cłąej rodziny
Agnieszka
Najświętsza Panienko i dorg Jezu, proszę o łaskę zdrowia o to by mi w uszach przestało szumieć i by choroba Meniere’a sie uspokoila i nie powrόciła.
Zosia Mińsk Mazowiecki
Proszę o modlitwę w intencji mojego szwagra Andrzeja chorego na raka o uzdrowienie,o ile jest taka wola Boga. Z Bogiem
Ania
Bardzo gorąco proszę o modlitwę za kuzynkę Roksanę o uwolnienie od sideł szatańskich, o pokój dla jej duszy i silną wiarę.
sylwia
Panie nie sądź nas według Twojej sprawiedliwości okaż nam miłosierdzie. Proszę o wiarę dla mojego męża o pokój w jego sercu. Proszę uchroń go przed zwolnieniem z pracy
 
1  
...
198  
199  
200  
201  
202  
203  
204  
205  
206  
...
 

Patron Dniaśw. Fulbert
biskup

Urodzony we Włoszech, w skromnej rodzinie, św. Fulbert uczęszczał do szkół w Reims we Francji. Był tak wybitnie uzdolniony, że gdy profesor Gerbert, który go uczył matematyki i filozofii, został papieżem jako Sylwester II, św. Fulbert został wezwany do pracy w Rzymie. Po powrocie do Francji mianowano go kanclerzem katedry w Chartres, oddając mu nadzór nad szkołami katedralnymi w diecezji. Dzięki wysiłkom św. Fulberta szkoły te wkrótce zyskały sławę najlepszych szkół we Francji; przyciągały też studentów z Niemiec, Włoch i Anglii. Sam święty cieszył się sławą równą sławie Sokratesa i Platona; uważano, iż jest prawdziwą opoką przeciwko szerzącemu się wówczas duchowi racjonalizmu.

Później, wbrew swej woli, został mianowany biskupem Chartres. Wpływ wzrósł jeszcze, odkąd stał się powszechnie szanowanym doradcą duchownych i świeckich przywódców Francji. Ponadto zachował w ręku kontrolę nad szkołami katedralnymi. Nigdy jednak nie pozwolił, aby problemy świeckie stanęły na przeszkodzie wypełniania obowiązków duszpasterskich. Regularnie wygłaszał kazania i starał się, aby w całej diecezji wprowadzano jego zalecenia i wskazówki. Ten wielki święty czcił głęboko Najświętszą Maryję Pannę i napisał kilka hymnów ku Jej czci. Jest on również autorem pięknego hymnu wielkanocnego "Wy, chóry nowego Jeruzalem". Urząd biskupi sprawował niemal dwadzieścia dwa lata. Zmarł 10 kwietnia 1029 roku.

jutro: św. Gemmy Galgani

wczoraj
dziś
jutro