Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Niedziela, 05 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Ireny, Katarzyny, Kleofasa, Wincentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama
 
Krystyna Luboń
Proszę o modlitwę w intencji ustania epidemii koronawirusa. Proszę o łaski potrzebne dla Sylwii.
Czesława, Trzebinia
Dziś cała Polska modli się o godz. 20.00 o ochronę przed wirusem, za rodziny i za Ojczyznę tajemnicami chwalebnymi różańca św. oraz koronką do Bożego miłosierdzia. Bardzo proszę o włączenie się do tej modlitwy.
Adam z Bełchatowa
Proszę o modlitwę w intencji mojego przyjaciela Jarka i naszej przyjaźni, aby łaskawy Duch Święty pomógł nam odbudować naszą przyjaźń i chronił nas od ludzi, którzy poróżnili nas. BÓG ZAPŁAĆ. Adam
Magdalena, Inowrocław
Moja babcia Gabiriela choruje na bardzo agresywny nowotwór. Prawdopodobnie zostało jej mało czasu. Proszę o modlitwę za nią, o jak najdłuższe życie bez cierpienia, ale przede wszystkim o nawrócenie. Babcia wierzy w Boga, jednak jest daleko od Kościoła, nie przystępuje do sakramentów. Aby chciala i zdążyła wrócić.
Paweł Kraków
O zdrowie, szczęście i pomyślność dla mnie i dla wszytkich z moich bliskich.,
Anna z Radomia
Bardzo proszę o modlitwę o wyjście z depresji.
jacek
Boże proszę Cię spraw, aby w Polsce natychmiast skończyło się tzw. czyszczenie mieszkań, gdzie lokatorzy są wyrzucani na bruk przez mafie przestępczo - sądowe. Tysiące dramatów ludzi, którzy tracą dach nad głową i często popełniają samobójstwo lub umierają z powodu zawałow czy innych chorób. Proszę, aby ta niegodziwość natychmiast się skończyła a winni zostali ukarani.
Danuta, Ruda Śląska
Proszę o modlitwę w intencji mojego kochanego śp. męża Zygmunta, bardzo cierpial na chorobe nowotworową ,prosze o modlitwę o radość życia wiecznego dla niego. Bóg zaplać.
Agnieszka, Kraków
Proszę o cud nawrócenia Bartka. O przemianę życia, uzdrowienia serca, doświadczenie miłości Bożej, łaskę wiary i odwagę w otwieraniu się na działanie Ducha Świętego.
Angelika z Jawora
Proszę o modlitwę w intencji mojego męża Łukasza, o łaskę nawrócenia dla niego, o otwarcie serca na miłość Boga, o zaniechanie chęci rozwodu, o jego powrót do domu. Aby mój mąż odnalazł prawdziwe szczęście w Bogu i sakramencie małżeństwa.
Danuta Tuchlino
Proszę Boga Ojca o łaskę uzdrowienia wzroku dla Jerzego Kalkowskiego.Jezu Ufam Tobie. Jezu Ty się Tym Zajmij.
Jola
Proszę o modlitwę o uzdrowienie i odrodzenie mojego małżeństwa, nawrócenie męża, by mąż wycofał pozew rozwodowy, zakończył romans i wrócił do domu, by nasze drogi się nie rozchodziły.
Andrzej Kraków
Proszę o modlitwę w intencji zdrowia dla żony Barbary
Barbara z Białegostoku
Proszę o zdrowie psychiczne dla mojej drogiej przyjaciółki Ani oraz o odpoznanie powołania życiowego mojej córce Zuzi.
dorota
Proszę o modlitwę w pewnych intencjach Bogu wiadomych,
Piotr Łomża
Szczęść Boże. Proszę o modlitwę w intencji Kursu Emaus (21-23.02-2020r. w Łomży) jego uczestników i posługujących oraz w Bogu wiadomej intencji.
Aneta
Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia związku Anety i Piotra oraz o powrót Piotra do rodziny. Dziękuję
Wiesława
Gorąco proszę o modlitwę w intencji mojego małżeństwa. Jestem na skraju wyczerpania psychicznego z powodu trudnego związku. Aby Bóg dał mi siłę wytrwania.
Wspólnota Ruchu Ś-Ż, Warszawa
Jako wspólnota Ruchu Światło-Życie prosimy o modlitwę w intencji naszych rekolekcji (Oazy Modlitwy), które będziemy przeżywać w dniach 19-23.02 w Białymstoku. O światło Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski. Z góry Bóg zapłać.
Agnieszka, Kraków
Bardzo proszę o modlitwę i wstawiennictwo u Pana Jezusa w intencji uzdrowienia mojego małżeństwa oraz odnowę miłości i czułości do mnie w sercu mojego Męża. Prosi Agnieszka.
 
1  
2  
3  
4  
5  
...
 

Patron Dniaśw. Wincenty Ferreriusz
kapłan, patron budowlanych

Ten znakomity dominikanin urodził się w Walencji w Hiszpanii 23 stycznia 1357 roku. Ukończywszy nauki zaczął prowadzić wykłady z filozofii. Znalazłszy się w Barcelonie kontynuował swoje obowiązki scholastyczne, jednocześnie poświęcił się głoszeniu Ewangelii. Doktorat uzyskał w Leridzie, słynnym uniwersytecie katalońskim. Potem sześć lat pracował w Walencji i doskonalił się w życiu chrześcijańskim. W roku 1390 musiał towarzyszyć kardynałowi Piotrowi de Luna do Francji, ale wkrótce powrócił do kraju.

W schizmie papieskiej stał po stronie papieży awiniońskich; na soborze konstancjańskim skutecznie nawoływał do jedności. Nie przyjął żadnych godności kościelnych, nawet kapelusza kardynalskiego; jego gorącym pragnieniem było zostać misjonarzem. Kiedy jego marzenie ziściło się, rozpoczął dzieło, które uczyniło go sławnym. Głosił słowo Boże we wszystkich prowincjach Hiszpanii, we Francji, we Włoszech, w Niemczech, we Flandrii, w Anglii i w Irlandii. Efektem tego były liczne i cudowne nawrócenia. Mimo, że Kościół był wówczas rozdarty przez wielką schizmę, świętego przyjmowali uroczyście wierni w obu "państwach" kościelnych. Został nawet zaprowadzony do mahometańskiej Granady, gdzie z dużym powodzeniem głosił Ewangelię. Dożył końca wielkiej schizmy i wyboru na papieża Marcina V. Dokonawszy wspaniałego dzieła, zmarł 5 kwietnia 1419 roku.

jutro: św. Marcela

wczoraj
dziś
jutro