logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
ks. Mieczysław Kinaszczuk
Smaki miłości
Wydawnictwo Salwator
 


Wydawca: Salwator
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7580-208-5
Format: 130x190
Stron: 124
Rodzaj okładki: miękka 

Kup tą książkę

 

"Prostota jest odmianą miłości" – pisał kiedyś Romano Cornuto. I rzeczywiście – dyskutujemy, kłócimy się, udajemy, że chodzi nam o rzeczy ważne, wręcz najważniejsze, a to jest takie proste: "Największa jest miłość!". I dlatego Jezus ogłasza, że przykazanie miłości Boga i człowieka to istota moralności ewangelicznej: Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą, i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary (Mk 12,33).

Ale Jezus, znając ludzką naturę, przenikając duszę człowieka i jego życie duchowe, bardziej podkreśla miłość człowieka, bardziej bierze pod uwagę miłość bliźniego, gdyż miłość Boga można wspaniale udawać, natomiast miłość bliźniego jest bardziej realna i praktyczna. Dlatego umiłowany uczeń Pański, św. Jan, pisze w swoim 1 Liście, że nie można kochać Boga, nie kochając "brata swego" (por. 1 J 4,20). I dlatego uwzględnia to kryterium Sądu Ostatecznego: Wszystko, co uczyniliście (lub nie uczyniliście) jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (lub Mnieście nie uczynili) (por. Mt 25,31-46).

Właśnie o tej miłości – miłości człowieka, miłości bliźniego – jest książka Mieczysława Kinaszczuka, księdza i doktora teologii. Jest to książka praktyczna, mówiąca o miłości bliźniego na co dzień, bo w końcu życie nasze jest jak zwykła świeca, która "nigdy nie zgaśnie" – jednakże pod jednym warunkiem: że będzie płonąć tym, co największe – miłością!

Ks. Roman E. Rogowski

***

Spis treści

Wstęp
Cena sakramentalnej Miłości Chrystusa
Ewangelia w pigułce
Hiszpańska lekcja prawdziwej miłości
Jak oni się kochają?
Każdy kraj ma swoje Abano Terme
Klinika miłości
Kochać i zawsze mieć czas, czyli wademekum ojca
Matka pięknej miłości
Meandry miłości rodzicielskiej
Miłość bliźniego o smaku chleba
Miłość jako odpowiedź na multikulturowość
Nic nie widzę, nic nie słyszę, czyli obok miłości
Nie można nie wierzyć w miłość,czyli elementarz chrześcijanina
Nie zapomnę cię, czyli o potędze miłości
Parafialne Zespoły Caritas, czyli miłość niejedną ma twarz
Reklama miłości potrzebna jak nigdy dotąd
Rok Kapłański - diagnoza i nadzieje
Szkolne Koła Caritas, czyli żar młodych serc
Szlachetne oblicze miłości
Trudna samotność
Trudna sztuka dialogu
Walentynkowe serce to za mało
Żywe pismo Boga
Szata miłości
Stygmaty obojętności
Nauczycielskie oddanie
Miłość na długim dystansie

 
Zobacz także
ks. Kamil Gołuszka
Człowiek jest całością. W medycynie mówi się, że pacjenta należy traktować holistycznie, czyli całościowo, uwzględniając nie tylko chorobę ciała, ale też i szeroko pojętego ducha. I choć dla wielu lekarzy pojęcie owego ducha ogranicza się tylko do psychiki ludzkiej, to na szczęście dla równie licznych pozostałych, zwłaszcza terapeutów i psychiatrów, duch oznacza również nieśmiertelną duszę, czyli duchowy, boski pierwiastek w człowieku. 
 
ks. Kamil Gołuszka
Patrząc na stacje drogi krzyżowej lub kształt mensy ołtarza zastanawiamy się: "Co to jest?" Mając przed oczami niemal odwieczne dla nas kościoły barokowe, gotyckie czy nawet neobarokowe i neogotyckie, patrzymy zaskoczeni na współcześnie wznoszone świątynie i nie możemy znaleźć odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego dziś nie buduje się już takich kościołów?"...
 
Ryszarda Ewa Bernacka
Ujmując metaforycznie rolę nauczyciela w pracy z uczniem uzdolnionym można powiedzieć tak: to aktor, który dobrze wykonuje swoją rolę, i jeśli zna tekst tej roli, jest uważny na sposób odgrywania ról przez innych aktorów w danej sztuce i jest też uważny na oczekiwania widowni, która obserwuje cały spektakl...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー