logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
ks. Mieczysław Kinaszczuk
Smaki miłości
Wydawnictwo Salwator
 


Wydawca: Salwator
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7580-208-5
Format: 130x190
Stron: 124
Rodzaj okładki: miękka 

Kup tą książkę

 

"Prostota jest odmianą miłości" – pisał kiedyś Romano Cornuto. I rzeczywiście – dyskutujemy, kłócimy się, udajemy, że chodzi nam o rzeczy ważne, wręcz najważniejsze, a to jest takie proste: "Największa jest miłość!". I dlatego Jezus ogłasza, że przykazanie miłości Boga i człowieka to istota moralności ewangelicznej: Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą, i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary (Mk 12,33).

Ale Jezus, znając ludzką naturę, przenikając duszę człowieka i jego życie duchowe, bardziej podkreśla miłość człowieka, bardziej bierze pod uwagę miłość bliźniego, gdyż miłość Boga można wspaniale udawać, natomiast miłość bliźniego jest bardziej realna i praktyczna. Dlatego umiłowany uczeń Pański, św. Jan, pisze w swoim 1 Liście, że nie można kochać Boga, nie kochając "brata swego" (por. 1 J 4,20). I dlatego uwzględnia to kryterium Sądu Ostatecznego: Wszystko, co uczyniliście (lub nie uczyniliście) jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (lub Mnieście nie uczynili) (por. Mt 25,31-46).

Właśnie o tej miłości – miłości człowieka, miłości bliźniego – jest książka Mieczysława Kinaszczuka, księdza i doktora teologii. Jest to książka praktyczna, mówiąca o miłości bliźniego na co dzień, bo w końcu życie nasze jest jak zwykła świeca, która "nigdy nie zgaśnie" – jednakże pod jednym warunkiem: że będzie płonąć tym, co największe – miłością!

Ks. Roman E. Rogowski

***

Spis treści

Wstęp
Cena sakramentalnej Miłości Chrystusa
Ewangelia w pigułce
Hiszpańska lekcja prawdziwej miłości
Jak oni się kochają?
Każdy kraj ma swoje Abano Terme
Klinika miłości
Kochać i zawsze mieć czas, czyli wademekum ojca
Matka pięknej miłości
Meandry miłości rodzicielskiej
Miłość bliźniego o smaku chleba
Miłość jako odpowiedź na multikulturowość
Nic nie widzę, nic nie słyszę, czyli obok miłości
Nie można nie wierzyć w miłość,czyli elementarz chrześcijanina
Nie zapomnę cię, czyli o potędze miłości
Parafialne Zespoły Caritas, czyli miłość niejedną ma twarz
Reklama miłości potrzebna jak nigdy dotąd
Rok Kapłański - diagnoza i nadzieje
Szkolne Koła Caritas, czyli żar młodych serc
Szlachetne oblicze miłości
Trudna samotność
Trudna sztuka dialogu
Walentynkowe serce to za mało
Żywe pismo Boga
Szata miłości
Stygmaty obojętności
Nauczycielskie oddanie
Miłość na długim dystansie

 
Zobacz także
Jacek Ponikiewski
Rosnące zapotrzebowanie na psychoterapeutów oraz przeróżne tabletki, nie jest dla panującego konsumpcjonizmu niczym złym, bowiem nakręca go. Ludzie wciąż kupują, szukając celu, a także nabywają sterty niepotrzebnych w istocie leków. Błędne koło toczy się dalej, powołując do życia nowy twór- religie New Age. Wydają się być one idealnym rozwiązaniem problemu...
 
Jacek Ponikiewski
Ci, którzy twierdzą, że największym problemem młodych ludzi jest seks i dlatego trzeba im rozdawać prezerwatywy - kłamią. Największym problemem młodości jest apetyt na życie. On daje człowiekowi radość, napęd i poczucie sensu. Ale i sprawia kłopoty. Młodość nie zna miary, nie wie wobec czego mierzyć swe pragnienia. A życie pachnie tak cudownie...
 
ks. Edward Staniek
Cmentarz to miejsce, na którym uświadamiamy sobie kim jesteśmy i jaki jest nasz doczesny cel. Oczywiście chodzi tylko o cel, w kierunku którego podąża nasze ciało. Bo ciało zmieści się do grobu, natomiast dzieła naszego życia do grobu się nie zmieszczą. Dzieło naszego życia to dzieło ubogacenia tysięcy serc tych ludzi, których w życiu spotkaliśmy. 
 
 
___________________
 
 reklama