logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Śmierć Jezusa zadośćuczynieniem za nas
materiał własny
 


Śmierć Jezusa zadośćuczynieniem za nas

Dlaczego Chrystus zajął miejsce grzeszników i umarł na krzyżu?

Św. Paweł widzi w śmierci Jezusa niezgłębioną miłość Boga, który nie oszczędził własnego Syna, lecz wydał Go za nas wszystkich (por. Rz 8, 32. 39), by w Nim pojednać świat ze sobą (por. 2 Kor 5, 18-19). Krzyż jest szczytem wyrzekającej się siebie miłości Bożej, znakiem zwycięstwa nad wszystkimi mocami wrogimi Bogu i człowiekowi, jest znakiem nadziei. W nim, w Chrystusie, uleczone zostało i przezwyciężone to, co wskutek grzechu dzieli człowieka od Boga, człowieka od człowieka i człowieka samego w sobie. Jezus Chrystus wydając siebie, w posłuszeństwie Ojcu, pozyskał zbawczą miłość Bożą raz na zawsze dla nas wszystkich, aby wprowadzić pokój między Bogiem a ludźmi i pośród ludzi. Krzyż odsłania grzech, niesprawiedliwość i kłamstwo, a objawia większa ponad wszystko miłość, sprawiedliwość i prawdę Boża. Jest Bożą mądrością i siłą. Przez Krzyż Bóg rozbroił zwierzchności i potęgi, wydał je jawnie na pośmiewisko; przez Chrystusa zatriumfował nad nimi. Krzyż jest znakiem nadziei na ostateczne wyzwolenie z niewoli i grzechu i na ostateczne zwycięstwo Boże. Z tą myślą powtarzamy po każdej stacji nabożeństwa Drogi krzyżowej: "Uwielbiamy Cię, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Tobie, boś przez krzyż Twój święty świat odkupić raczył".

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Krzysztof Gajewski SDS
Skad Kosciół wie, że dana osoba jest już w Niebie i można ją czcić jako swiętą? Przecież to wie tylko Bog.
 
Krzysztof Osuch SJ
Gospodarz bardzo się natrudził, zakładając winnicę. Pieczołowicie zadbał, by winorośle miały wszystko, dzięki czemu wydadzą winogrona słodkie i soczyste. A jednak okazało się, że dały „cierpkie jagody”. – Wiedząc, że to przypowieść i że chodzi o nas ludzi, pytajmy, czy jest się czym przejmować? Niewątpliwie tak! 
 
ks. Mieczysław Maliński
Dla mnie każda Msza święta jest inna. Bo ja jestem inny. Przecież codziennie przetaczają się przeze mnie nowe sprawy, problemy, radości, smutki, sukcesy i tragedie - dotyczące mojej osoby, mojej rodziny, mojego środowiska, mojego miasta, mojej Ojczyzny, Europy, świata...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー