logo
Wtorek, 06 grudnia 2022 r.
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja, Emiliana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Spotkanie osób życia konsekrowanego w Gietrzwałdzie
 


Do Gietrzwałdu przybyły osoby konsekrowane z diecezji północno-wschodniej Polski.


Dni skupienia dla osób życia konsekrowanego odbywają się w Gietrzwałdzie od 15 lat. – Chodzi o spotkanie międzyzakonne, wymianę doświadczeń, myśli. To spotkanie przede wszystkim modlitewne, każdy z nas ma swoje prośby, intencje, chcemy razem się modlić – tłumaczy s. Kamila Leszczyńska CSC.

 

Dzień skupienia rozpoczął się od konferencji, którą wygłosił ks. Michał Kuciński, ojciec duchowny z WSD MW “Hosianum” w Olsztynie. Mówił on o życiu wspólnotowym jako podstawie życia zakonnego.

 

Głównym punktem spotkania była Msza św. w gietrzwałdzkiej bazylice. Modlitwie przewodniczył biskup nominat Dariusz Zalewski z diecezji ełckiej, a homilię wygłosił ks. Maciej Bartnikowski. – Wszystko, co przynosi nam codzienność, co czynimy każdego dnia – każdy według według swojego powołania, zawodu czy pełnionej funkcji – powinno być czynione w imię Jezusa i przez to powodować w nas radość. To powinno nas motywować do dalszego działania i jak najlepszego pełnienia swoich obowiązków – mówił ks. Bartnikowski.

 

– Mamy być świadkami działającego w nas Boga i mamy nieść innym radość i nadzieję. Tego uczy nas Maryja – uwielbia Boga za wszystko, co On uczynił w Jej życiu – przypomniał duszpasterz.

 

Łukasz Czechyra

archwarmia.pl