KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Sobota, 24 października 2020 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Spotkanie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej on-line (zapowiedź)
 


„Duszpasterskie towarzyszenie małżeństwu i rodzinie na emigracji” to temat spotkania Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej w sobotę 26 września. W związku z trudnościami wynikającymi z pandemii odbędzie się ono w formie on-line.

 

Zebranie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej rozpocznie się wspólną modlitwą za pośrednictwem platformy Zoom o godz. 10.00. W czasie spotkania zostaną omówione ankiety dotycząca życia małżeńskiego i rodzinnego emigracji polskiej, które zostały przeprowadzone w polskich misjach katolickich. Zostaną także zaprezentowane inicjatywy podejmowane na rzecz małżeństwa i rodziny w różnych krajach, jak np. prowadzenie kursów przedmałżeńskich i poradni rodzinnych w poszczególnych polonijnych misjach, formacja rodziców przy okazji przygotowania dzieci do chrztu, I Komunii św. i bierzmowania; organizowanie rekolekcji lub warsztatów skierowanych do całej wspólnoty parafialnej poświęconych życiu małżeńskiemu i rodzinnemu oraz tworzenie struktur duszpasterstwa małżeństw i rodzin w poszczególnych misjach.

 

Dr Bożena Bassa z Instytutu Studiów nad Rodziną im. abp. Kazimierza Majdańskiego w Łomiankach, która współpracuje ze środowiskami polonijnymi, wygłosi podczas spotkania referat nt. „Przygotowanie liderów polonijnych do duszpasterstwa rodzin na emigracji”, a Małgorzata Walaszczyk z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Warszawsko-Praskiej przedstawi „Model systemowej pracy formacyjnej z małżeństwami”.

 

W trakcie zebrania będzie też czas na dyskusje i programowanie pracy na najbliższy rok z uwzględnieniem obecnej sytuacji oraz na modlitwę w intencji polonijnych małżeństw i rodzin. Obrady zakończą się Apelem Jasnogórskim.

Polska Rada Duszpasterska Europy Zachodniej została utworzona w 1992 roku, w jej skład wchodzi 75 osób, wśród nich przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych i laikatu z 18 krajów Europy. Na czele Rady stoi bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.


www.episkopat.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー