logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
ks. Matteo Zuppi
SPOWIEDŹ. Wybaczenie. Nawrócenie
Wydawnictwo Bratni Zew
 


Sakrament spowiedzi pomaga zmierzyć się z otchłanią serca i przynosi błogosławieństwo Ducha Świętego. Sprawia, że odradza się w nas to co dobre, grzesznikowi przywraca niewinność, jedna nas z nami samymi – czyniąc na nowo braćmi.

 
Wydawca: Wydawnictwo Bratni Zew
ISBN: 978-83-7485-162-6
Rok wydania: 2011
Format: 130 x 210 mm
Rodzaj okładki: miękka
Strony: 152
 
Kup tą książkę
 

 

Czy trudno rozmawiać o naszym grzechu? Instynktownie myślimy, że tak. Często unikamy rozmawiania o grzechu, gdyż uznajemy, że to "wypadek w porządnym sercu", epizod, błąd dla którego oczekujemy jedynie wyrozumiałości. Boimy się uznać, że to grzech, czyli przejaw dawnego zła, które w nas tkwi, a z którym musimy walczyć i je przezwyciężać. Sądzimy, że jesteśmy sprawiedliwi, dobrzy z natury i poszukujemy zła poza nami. Aby zrozumieć grzech trzeba wysłuchać Boga objaśniającego, czym jest miłość i odnieść to do nas samych i naszego postępowania. Podczas spowiedzi mamy znak odpowiedzi Boga, sakrament miłości, który uwalnia, wykupuje, zbawia, usprawiedliwia, jednym słowem ocala nasze życie, wyzwalając je z więzów zła. Należy zawierzyć Bogu a wtedy wszystko zrozumiemy i odczujemy otaczającą nas miłość.

Sakrament spowiedzi pomaga zmierzyć się z otchłanią serca i przynosi błogosławieństwo Ducha Świętego. Sprawia, że odradza się w nas to co dobre, grzesznikowi przywraca niewinność, jedna nas z nami samymi - czyniąc na nowo braćmi.

Książka "Spowiedź – Wybaczenie. Nawrócenie" Wydawnictwa Franciszkanów "Bratni Zew" to bardzo mądre i życiowe rozważania na temat sakramentu spowiedzi, prowadzone w oparciu o przykłady zaczerpnięte z Pisma Świętego. Książka przystępnie wyjaśnia czym jest grzech, dlaczego nie należy osądzać innych, dlaczego oczyszczenie i wybaczenie jest konieczne, dlaczego uczucie wyrzutu sumienia jest słuszne, dlaczego Bóg zawsze wybacza i dlaczego bez odrodzenia nie można zobaczyć Królestwa Bożego.


Spis treści

1. "Szczęśliwy ten, komu została odpuszczona nieprawość"
2. "Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników"
3. Faryzeusz i poborca: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!"
4. W środku czy na zewnątrz?
5. Cóż to jest prawda?
6. Ofiary czy sprawcy?
7. Wybaczyć z serca, by otrzymać wybaczenie
8. "Nie sądźcie"
9. Zaginiona owca i dobry pasterz
10. Jeśli nie staniecie się jak dzieci…
11. Wybaczenie, by się zmienić
12. "Mysterium iniquitatis": optymizm czy nadzieja?
13. W miłości nie ma lęku
14. Wyrzut sumienia początek żalu
15. Odrodzić się
16. Strach czy obawa?
17. "Wtedy przystąpił kusiciel"
18. Ojciec i dwóch synów
19. Żyć bez więzów
20. Zastanowił się
21. Wzruszony wybiegł mu naprzeciw
22. Cielątko
23. Wiele miłości, wiele wybaczenia
24. "Misera et misericordia" Cudzołożnica
25. Spowiadam się Bogu Wszechmogącemu… i tobie, ojcze
26. Bóg zawsze wybacza?
Psalm 103 (102)

 
Zobacz także
Józef Augustyn SJ

Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie (Mk 1, 11). Zwrot z nieba odezwał się głos w języku hebrajskim wyraża objawienie się Boga. Chrzest Jezusa w Jordanie, ukazujący jedność pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym, jest nowym objawieniem się Boga. Jahwe znany dotąd Izraelowi jako monoteistyczny Bóg, odsłania teraz pełniej swoje Boskie Oblicze; objawia się jako Trójca, Wspólnota Miłości Trzech Osób.

 
Dorota

Przez pięć lat Bóg przygotowywał mnie do kierownictwa. Poprzez tę różnorodność kapłanów zobaczyłam różne "style" kierowania: popychanie do przodu, przynaglanie, naciskanie oraz stawanie całkowicie z boku, odsuwanie się od osoby kierowanej. Dzięki temu nauczyłam się od siebie wymagać, widząc, że mój wzrost zależy od pracy jaką wkładam w moje życie duchowe, od współpracy z Duchem świętym w moim tempie.

 
ks. Radosław Chałupniak
Religijny kryzys wiary swych dzieci, jaki często boleśnie przeżywają rodzice (wychowawcy), ma swój szerszy kontekst, związany z całym procesem rozwoju i wychowania. Najczęściej odrzucenie wiary religijnej jest jedynie jednym z wielu symptomów okresu dorastania i gwałtownie zmieniającej się relacji wychowawcy – wychowankowie...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS