logo
Czwartek, 24 września 2020 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Andrzej Solak
Squadra Anti Sette
Wzrastanie
 


 Policja włoska najwyraźniej postanowiła nawiązać do chlubnych tradycji Świętej Inkwizycji. Ujawniła bowiem, że od pewnego czasu w jej szeregach działa specjalna formacja, której zadaniem jest walka z coraz brutalniejszym podziemiem satanistycznym.
 
Oddział nosi nazwę Squadra Anti Sette (SAS), czyli Brygada Antysekciarska. Jej funkcjonariusze ścigają wyznawców szatana winnych szczególnie drastycznych zbrodni, jak zabójstwa, gwałty, akty profanacji. Agenci SAS infiltrują środowiska okultystyczne, wyławiając z nich szczególnie niebezpiecznych ekstremistów. A jest co badać, bo w ostatnim czasie Włochów zaszokowało szereg przypadków zbezczeszczenia kościołów oraz rytualnych zabójstw. Specjaliści watykańscy szacują, że w satanistycznych sektach na Półwyspie Apenińskim udziela się być może nawet pół miliona (!) wyznawców.
 
Słudzy demona
 
Przykład pierwszy z brzegu: 3 czerwca 2000 r. we włoskim Chiavenna trzy nastolatki bestialsko zamordowały 61-letnią zakonnicę, Marię Laurę Mainetti. Siostra zginęła od 19 ciosów nożem. Aresztowane zabójczynie, fanatyczne wielbicielki Marylina Mansona, zeznały, że właśnie złożyły krwawą ofiarę szatanowi. Sprawa wstrząsnęła tamtejszą opinią publiczną, choć nie była to ani pierwsza, ani ostatnia zbrodnia tego rodzaju.
 
Włoscy czciciele szatana nie są jakimś zwyrodniałym wyjątkiem wśród nieskalanego ruchu wielbicieli Lucyfera (jak można wyczytać, tu i ówdzie, na niektórych stronach internetowych). Niepokojące wieści dochodzą z całego świata.
 
W lipcu 2004 r. w katedrze w Santiago de Chile, zaraz po odprawieniu Mszy św., nóż mordercy ugodził włoskiego misjonarza, Faustina Gazziero de Stefaniego. Zabójca, członek satanistycznej sekty (dwa lata wcześniej dopuścił się profanacji kościoła), w trakcie mordu wywrzaskiwał hasła: "Jestem Szatanem!" i "Dla Szatana!", po czym umazał swą twarz krwią ofiary...
 
 
1 2  następna
Zobacz także
Karolina Krawczyk
Pojechałam na modlitwę wstawienniczą do egzorcysty, ale trwała ona bardzo krótko, bo demon od razu się ujawnił. Wtedy te wszystkie problemy zaczęły narastać – nie mogłam w ogóle wejść do kościoła, nie potrafiłam się modlić, często mówiłam językami, których nigdy się nie uczyłam, miałam wstręt do wszystkiego, co poświęcone, ściągałam obrączkę, krzyżyk, nie umiałam wypowiedzieć choć słowa modlitwy...
 
ks. Andrzej Zwoliński
Chociaż obserwatorzy twierdzą, że ze względu na wielkie zróżnicowanie i małą liczebność sekty nie mają szansy wywrzeć istotnego wpływu na porządek polityczny, to jednak ich obecność pociąga za sobą liczne konsekwencje. Najczęściej swoją obecność w polityce sekta tłumaczy użyciem jej jako narzędzia do pełnej realizacji swych zamierzeń i celów doktrynalnych...
 
Piotr Nyk OCD

Każdy z nas zmuszony jest do podejmowania ważnych decyzji. Duża część z nich posiada wielkie znaczenie i rzutuje na nasze przyszłe życie. Tego rodzaju decyzje poprzedza zwykle ogromny wysiłek wewnętrzny, okupiony niejednokrotnie czasem długich wahań lub kryzysów. Nie bez przypadku pojęcie „kryzysu” wywodzi się z greckiego krinein, używanego dla wyrażenia „osądzania” oraz „podejmowania decyzji”.

 
 
___________________
 
 reklama