logo
Niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Świadectwo chrztu
materiał własny
 


Świadectwo chrztu

Czy w razie konieczności ksiądz może sporządzić fałszywe świadectwo chrztu?

Tak, ale w przypadkach konieczności, gdy w grę wchodzi życie ludzkie. Papież, bł. Jan XXIII, będąc jeszcze delegatem apostolskim w Turcji, podrobił tysiące świadectw chrztu świętego dla Żydów, by pomóc im ujść szponom nazistów. Za ten wyczyn oklaskiwali go ludzie wierzący i niewierzący. Dlaczego? Dlatego, że jeśli ktoś uratuje choćby jedno życie - jak nauczają święte księgi żydowskie - to jest to tak, jakby uratował cały świat.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Tradycja nakazuje, aby w w uroczystość Trzech Króli chrześcijanie znaczyli swoje drzwi początkowymi literami trzech mędrców. Jaki sens posiada ta tradycja?
 
Fr. Justin
Czytałem, że Ojciec Święty przyjął patriarchę Antiochii dla maronitów, wraz z trzema biskupami i trzema opatami maronickimi? Czy maronici są odłamem Kościoła prawosławnego?
 
Magdalena Korzekwa
Mimo, że urodziłam się jedenaście lat przed końcem XX wieku, a także mimo rosnącego zanieczyszczenia środowiska, mam zaszczyt jeszcze żyć i - co jeszcze dziwniejsze - nadal mam siłę, by z radością chodzić do szkoły. Wiem, że mam wyjątkowe szczęście, gdyż moja szkoła jest normalna. Aż trudno w to uwierzyć, ale w mojej szkole nie ma zakazu myślenia...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama