logo
Sobota, 27 lutego 2021 r.
imieniny:
Gabrieli, Liwii, Leonarda, Anastazji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Świadkowie Jehowy
materiał własny
 


Świadkowie Jehowy

Stałem się ofiarą Świadków Jehowy. Zawsze są u moich drzwi, zawsze nalegają. W pewnym momencie wychodzę z siebie i kończy się miłość chrześcijańska. Traktuje ich źlę, by nie dać się zwariować. W mojej okolicy zrujnowali liczne rodziny, początkowo chrześcijańskie, katolickie. Swoim bombardującym cytowaniem Pisma Świętego odwracają kota ogonem, a my, porządni katolicy, jesteśmy nieukami w dziedzinie Pisma Świętego, nie wiemy, jak można łowić ryby. Ci natomiast, raz wpuszczeni do domu, mówią o sumieniu, nie popuszczają cugli. Piszę do was o tym, abyście pomogli ubogiemu chrześcijaninowi, który ufa Kościołowi i czuje się katolikiem.

Kiedy wypadnie dyskutować nam ze świadkami Jehowy, nie można liczyć na siłę logiki i na dialog. Stoimy wobec fanatyzmu. Świadkowie Jehowy, podobnie jak inne sekty, odrzucają nie tylko Kościół katolicki, ale także wyznania protestanckie, co więcej: odrzucają i zwalczają wszelką "religię", która zobowiązuje do ciągłego konfrontowania wiary także z wymogami rozumu. Fanatycy potrzebują niewielu "prawdziwych" słów, ale bogatych w sens i wartość, nie dbając o to, by czytać je w kontekście, wraz z innymi słowami. Pierwszy gwałt, pierwszy podział - dzieło fanatyka - nie dokonuje się na osobach, które żyją z nim lub w otoczeniu jego rodziny; dokonuje się w momencie, kiedy przystępuje on do lektury Biblii, preferując w niej niektóre akapity, zdania. Stają się one dla niego świetliste i pełne treści wówczas, gdy gasi światła pozostałych. "Getto", w jakim zamykają się świadkowie Jehowy, rozpoczyna się tu: od segregowania i odrzucania licznych fragmentów słowa Bożego. W ten sposób problemy Biblii i życia zostają "odsunięte", "ocenzurowane", czyli uśmiercone. Jakaż strata bogactwa i życia! Liczne zdania Biblii właśnie dlatego, że są powiązane między sobą także i tam, gdzie wydają się być w kontraście między sobą, staja się ziarnem prawdy dla tego, kto konfrontuje je z życiem szarego dnia i przyjmuje je z pokorą i otwartą dojrzałością.

Mówię o tym z głębokim bólem, gdyż mamy przed sobą braci, którzy wielokrotnie są konwertytami na rzecz dobra i prowadzą surowy tryb życia, włączają się w modlitwę, dają godne pozazdroszczenia świadectwo. Sprawie dobra poświęcają ogromne energie, a nie sprawie zła, marnują jednak wiele. Dyskusja z nimi jest wprost niemożliwa. I nie trzeba z nimi dyskutować. Według nich poprawna interpretacja Biblii rozpoczyna się dopiero ok. 1870-1880, od ich założyciela, C. Russela. Świadkowie Jehowy odrzucają wiarę w istnienie Trójcy Świętej, uznając ją za pogański zabobon. Sądzą bowiem, że my wierzymy w trzech Bogów. Stąd odrzucają Bóstwo Jezusa Chrystusa. Z tego względu nie można nazywać ich chrześcijanami - nimi nie są.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Cześć oddawana Maryi stalą się prawie cechą rozpoznawcza pobożności katolickiej. Niekatolicy wyrażają często obawę, by katolicka pobożność maryjna nie przeważyła tak dalece, że powstałoby niebezpieczeństwo usunięcia w cień Chrystusa. Czy Maryja ma swoje miejsce w Ewangelii?
 
Fr. Justin
Wieczny tzn. istniejący bez końca. W ścisłym znaczeniu, to co istnieje bez początku i końca, bez żadnych zmian i następstw. Definicja wieczności wg Boecjusza: "Wieczność to stałe i zarazem doskonałe posiadanie nieskończonego życia". Objawienie wypowiada się stanowczo na temat tej prawdy: Podobnie jak Bóg, prosty i nieskończony, niczym nie jest ograniczony przestrzennie, tak samo i przez czas nie może być ograniczony, ponieważ jest niezmienny. Bóg jest bez końca i bez początku.
 
Piotr Tomasz Nowakowski
Scjentolodzy nie od dziś zabiegają o rekrutację słynnych osobistości ze świata filmu i rozrywki. W 1955 roku akcję tę osobiście zainicjował L. Ron Hubbard. Na liście tych, na których należało skupić uwagę, umieścił Orsona Wellesa, Marlenę Dietrich, Ernesta Hemingwaya, Jamesa Stewarta, Gretę Garbo, Billy Grahama, Walta Disneya, Darryla F. Zanucka, Cecila DeMille’a i wielu innych. Choć próba ich pozyskania nie powiodła się, sama idea przetrwała i została rozwinięta przez następcę Hubbarda, Davida Miscavige’a...
 
 
___________________
 
 reklama