logo
Niedziela, 26 maja 2019 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018
 


 Główne obchody przypadającego 18 listopada Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych będą miały miejsce jak co roku w Zabawie koło Tarnowa, miejscu związanym z bł. Karoliną Kózkówną.  
 
Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych rozpoczną się w piątek, 16 listopada, w Dąbrowie Tarnowskiej, programem edukacyjnym Road Show. W jego ramach miejscowa młodzież spotka się m.in. z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia.
 
W sobotę, 17 listopada o godz. 12.30 w Zabawie rozpocznie się seminarium naukowe „Pomoc ofiarom wypadków drogowych”, a o 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – oratorium dedykowane ofiarom wypadków drogowych.
 
W niedzielę 18 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Przy pomniku Przejście nastąpi zaś zapalenie symbolicznego światła oraz posadzenie drzewa pamięci. Wcześniej, w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 10.30 rozpocznie się koncert i wypominki. Od 19 do 21 listopada w sanktuarium odbędą się również rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie oraz warsztaty terapeutyczne dla ofiar i rodzin wypadków drogowych.
 
Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych są: Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody organizuje także Krajowy Duszpasterz Kierowców i Miva Polska. Podczas tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie w intencji osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych.
 
KAI/ www.przejscie.com/ BP KEP
www.episkopat.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale