logo
Środa, 03 marca 2021 r.
imieniny:
Kingi, Kunegundy, Maryna, Tycjana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Święta Boża Rodzicielko, czuwaj nad nami! – Eucharystia dla pielgrzymów w kaplicy Matki Bożej
 


O nieustannej potrzebie czuwania i gotowości na spotkanie z Bogiem, mówił Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, podczas Mszy świętej dla pielgrzymów Archidiecezji Łódzkiej, sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na Jasnej Górze.
 
Stało się już tradycją, że uczestnicy pieszych pielgrzymek z Archidiecezji Łódzkiej, którzy przybywają na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej, w drugim dniu swego pobytu w Częstochowie, uczestniczą w Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. 
 
Tegorocznej Eucharystii Jasnogórskiej kaplicy przewodniczył i kazanie wygłosił Metropolita Łódzki, Arcybiskup Marek Jędraszewski. Odnosząc się do liturgii słowa, wskazał na „czuwanie” jako jeden z najważniejszych elementów życia chrześcijańskiego, które jest nieustanną pielgrzymką do wieczności. -„Trzeba czuwać, bo czuwanie powinno być treścią każdego naszego dnia, naszego pielgrzymowania do domu Ojca bogatego w miłosierdzie. Tu w tej świętej kapicy, każdego dnia rozbrzmiewa potężne „czuwam”, wobec Najświętszej Maryi Panny, a przez to nasze „czuwam” wobec Niej wyrażone, chcemy przekazać naszą postawę czuwania wobec Jezusa Chrystusa, który nas do tej postawy wzywa.” – podkreślił Arcybiskup. 
 
W końcowej części kazania, Pasterz Kościoła łódzkiego, przestrzegł przed trudnościami, wynikającymi z naszego codziennego życia, które mogą zakłócić postawę czuwania. Wskazał także na Maryję – Matkę, która jest dla wszystkich wierzących pomocą i ochroną przed złem. 
 
- „Czuwam, a jednocześnie wiem, że mogą być chwile słabości, zwątpienia i odwrócenia się od tego, co nas naprawdę czeka. – mówił Metropolita Łódzki. Wraz z tym tak silnym i jednoznacznym „czuwam”, które stąd kierujemy do naszej Matki i Królowej, w jakiś sposób łączymy jeszcze jedno błaganie: Matko czuwaj nad nami! Czuwaj nad każdą i każdym z nas! Czuwaj nad naszymi myślami, sercami i naszym życiem! Jesteś Matką, wiec nas broń, wiec nas przed złem ochraniaj, więc jak Matka troskliwie czuwaj, bo w Tobie przecież pokładamy nadzieję! Święta Boża Rodzicielko, czuwaj nad nami! – zakończył.
 
W liturgii uczestniczyli pielgrzymi z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Bełchatowa, Buczku, Grocholic, Koluszek, Konstantynowa Łódzkiego, Łasku, Milejowa, Ozorkowa, Pabianic, Sulejowa, Szczercowa, Widawy, Zelowa i Zgierza.
 
www.archidiecezja.lodz.pl