logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Święto Męża i Żony
 


Jak co roku Rycerze Kolumba zapraszają do świętowanie Dnia Męża i Żony. W dzisiejszych czasach, gdy dochodzi do tak licznych rozwodów, taka inicjatywa jest bardzo cenna. Dzień Męża i Żony to święto tych, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej wytrwać do końca życia.
 
Prawdziwy związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa, który małżonkom daje siłę i jest początkiem nowej rodziny, w której wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż pielęgnować swoją miłość, a także dochowywać wzajemnej wierności.
 
Oczywiście nadal najważniejszym świętem małżonków jest własna rocznica ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście.
Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, ponieważ tego dnia małżeństwo zawarli rodzice Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, święci Zelia i Ludwik Martin.
 
Rycerze Kolumba zachęcają małżonków do wspólnej modlitwy szczególnie w tym dniu o świętość małżonków i ich rodzin. Mogą polecać siebie przez wstawiennictwo świętych Zeli i Ludwika Martin. Skoro  udało im się wychować pięć córek, z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a wśród nich św. Teresę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie jak poradzić sobie z obecnymi problemami i trwać w jedności z Bogiem.
 
Można również pomyśleć w tym dniu o odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich, a także wybrać się na spacer, do kina, czy na wspólną kolację. Możliwości jest dużo.
 
Małżonkowie są za siebie nawzajem odpowiedzialni. W tym dniu niech małżonkowie przyjdą do Jezusa i podziękują za swoją Żonę, za swojego Męża. Niech poproszą Jezusa, by wyprostował, być może bardzo skomplikowane, drogi ich życia małżeńskiego.
 
Więcej na youtube: tutaj.
 
Rafał Szczypta
Dyrektor Stanowy ds. Programowych
Rycerzy Kolumba w Polsce