logo
Piątek, 26 lutego 2021 r.
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława, Porfiriusza
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Szafarz chrztu
materiał własny
 


Szafarz chrztu

W jakim przypadku może ważnie udzielić chrztu każdy człowiek?

Ponieważ chrzest włącza we wspólnotę Kościoła, uroczyste, liturgiczne udzielanie go należy do urzędu Kościoła. Początkowo było nawet zastrzeżone biskupowi. Dopiero później uroczyste udzielanie chrztu zostało przekazane także kapłanom i diakonom. Ponieważ jednak chrzest jest konieczny do zbawienia, w przypadku naglącym może go ważnie udzielić każdy chrześcijanin, a nawet każdy człowiek, choćby sam był nie ochrzczony, jeśli tylko uczyni w formie przepisanej przez Kościół i zgodnie z intencją Kościoła. Właściwym szafarzem chrztu jest przecież sam Chrystus.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy u końca czasów i po sądzie ostatecznym ziemia zostanie zniszczona?
 
Fr. Justin
Umarła nasza babcia. Mój synek był bardzo do niej przywiązany, bardzo ją kochał. Kiedy śmiertelnie zachorowała i znalazła się w szpitalu, okłamywałam go, że babcia wyjechała w dalekie strony. Bałam się przyprowadzić do łóżka umierającej, aby nie przeżył wstrząsu. Byłoby to jego pierwsze zetkniecie ze śmiercią, z bliska. Mam jednak z tego powodu wyrzuty sumienia, czy dobrze postąpiłam.
 
Paweł Piwowarczyk
O komórce w konfesjonale, trzydziestu sekundach na spowiedź, spowiedniku jak automat do coca-coli i o tym „Czego ode mnie ksiądz chce?” oraz o wyjątkowej szkole, z o. dr. Piotrem Jordanem Śliwińskim OFMCap, założycielem Szkoły dla Spowiedników, kierownikiem duchownym, rekolekcjonistą osób konsekrowanych i świeckich rozmawia Paweł Piwowarczyk.
Więcej o Spowiedzi Świętej
 
 
___________________
 
 reklama