logo
Piątek, 03 grudnia 2021 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Szafarz Komunii świętej masonem?
materiał własny
 


Szafarz Komunii świętej masonem?

Mój brat jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii, a mimo to chce zostać masonem. Powiedziałam mu, że nie wolno być jednym i drugim. On jednak twierdzi, że nie ma w tym żadnej sprzeczności.

W latach siedemdziesiątych XX wieku powstało trochę zamętu wokół przynależności katolików do masonerii. Tę kwestie Stolica Święta wyjaśniła w kilku oświadczeniach w latach osiemdziesiątych. Jej stanowisko jest jednoznacznie negatywne: Przynależność do masonerii jest całkowicie sprzeczna z wiarą chrześcijańską. Masoneria, czyli wolnomularstwo, jest w istocie religią, która łączy w sobie antyklerykalizm, naturalizm, deizm i mnóstwo innych elementów okresu pooświeceniowego. Warto zauważyć, że także wiele innych wyznań chrześcijańskich uświadomiło sobie, iż masonerii nie da się pogodzić z chrześcijaństwem. Mówiąc krótko, jeśli niekatolik z dobrą reputacją może zostać masonem, to w żadnym wypadku nie może nim być nadzwyczajny szafarz Komunii świętej.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W wielu religiach chrześcijańskich spotyka się naukę o reinkarnacji, wędrówce dusz. W czasach najnowszych przeniknęła ona również do kręgu kultury zachodniej. Czy ma ona oparcie w Piśmie Świętym?
 
Fr. Justin
Przyzwyczaiłam się do nowej liturgii i kocham ją. Jednak czasami chciałabym być na Mszy świętej jak w dawnych czasów, na Mszy łacińskiej sprzed Soboru Watykańskiego II. Na niej byłam wychowana od dziecka.
 
ks. Dariusz Madejczyk
Temat wyboru imienia dla dziecka pojawia się często już na wiele miesięcy przed jago narodzinami. Niejednokrotnie nawet ci, dla których małżeństwo jest jeszcze tylko marzeniem, zastanawiają się, jakie imię mogliby dać w przyszłości swojemu dziecku. Temat jest o tyle ciekawy, że tak naprawdę powody, którymi kierujemy się dziś przy wyborze imienia, są najrozmaitsze...
 
___________________
 
 reklama