Chanel Santini Katolik.pl - Szafarz Komunii świętej masonem?
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Szafarz Komunii świętej masonem?
materiał własny
 


Szafarz Komunii świętej masonem?

Mój brat jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii, a mimo to chce zostać masonem. Powiedziałam mu, że nie wolno być jednym i drugim. On jednak twierdzi, że nie ma w tym żadnej sprzeczności.

W latach siedemdziesiątych XX wieku powstało trochę zamętu wokół przynależności katolików do masonerii. Tę kwestie Stolica Święta wyjaśniła w kilku oświadczeniach w latach osiemdziesiątych. Jej stanowisko jest jednoznacznie negatywne: Przynależność do masonerii jest całkowicie sprzeczna z wiarą chrześcijańską. Masoneria, czyli wolnomularstwo, jest w istocie religią, która łączy w sobie antyklerykalizm, naturalizm, deizm i mnóstwo innych elementów okresu pooświeceniowego. Warto zauważyć, że także wiele innych wyznań chrześcijańskich uświadomiło sobie, iż masonerii nie da się pogodzić z chrześcijaństwem. Mówiąc krótko, jeśli niekatolik z dobrą reputacją może zostać masonem, to w żadnym wypadku nie może nim być nadzwyczajny szafarz Komunii świętej.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justyn
Jak wyglądał krzyż, na którym zawisł Jezus?
 
Fr. Justyn
Czy Sobór Watykański II potwierdził naukę o prymacie papieża nad całym Kościołem i o nieomylności jego urzędu?
 
Fr. Justyn
Niedawno w naszym kościele odbyła się Msza święta pogrzebowa, podczas której ksiądz - na prośbę rodziny - nikomu nie udzielił Komunii świętej, z wyjątkiem ministrantów. Czy miał prawo tak zrobić?
 
 
___________________
 
 reklama