logo
Niedziela, 07 marca 2021 r.
imieniny:
Perpetuy, Felicyty, Kajetana, Pauli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Szafarz Komunii świętej masonem?
materiał własny
 


Szafarz Komunii świętej masonem?

Mój brat jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii, a mimo to chce zostać masonem. Powiedziałam mu, że nie wolno być jednym i drugim. On jednak twierdzi, że nie ma w tym żadnej sprzeczności.

W latach siedemdziesiątych XX wieku powstało trochę zamętu wokół przynależności katolików do masonerii. Tę kwestie Stolica Święta wyjaśniła w kilku oświadczeniach w latach osiemdziesiątych. Jej stanowisko jest jednoznacznie negatywne: Przynależność do masonerii jest całkowicie sprzeczna z wiarą chrześcijańską. Masoneria, czyli wolnomularstwo, jest w istocie religią, która łączy w sobie antyklerykalizm, naturalizm, deizm i mnóstwo innych elementów okresu pooświeceniowego. Warto zauważyć, że także wiele innych wyznań chrześcijańskich uświadomiło sobie, iż masonerii nie da się pogodzić z chrześcijaństwem. Mówiąc krótko, jeśli niekatolik z dobrą reputacją może zostać masonem, to w żadnym wypadku nie może nim być nadzwyczajny szafarz Komunii świętej.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy nie można wziąć przykładu od protestantów, którzy dopuszczają ludzi świeckich do wykładania Pisma Świętego na lekcjach? I czy świeccy nie mogliby głosić homilii, kazań?
 
Fr. Justin
Czemu służy celibat? Wydaje mi się, że ksiądz jako człowiek samotny jest uwikłany w tysiące obaw i lęków. Łatwiej żyć temu, który wie, że jest kochany przez innego człowieka. Niektórym może wystarcza miłość Pana Boga, ale jest napisane „nie jest dobrze, aby człowiek był sam”. Dobre małżeństwo wg mnie może tylko wspierać osobę kapłana, w niczym nie przeszkadza...
 
Jolanta Anna Hernik RMI
Bez wątpienia żyjemy w epoce głębokich i szybkich przemian. Trudno jest przewidzieć przyszłe rozwiązania. Zdarza się, że wśród osób konsekrowanych jest tzw. tęsknota za starym. Tymczasem przyszłość nie jest dzieckiem jakiegoś mniejszego Boga, lecz jest zamieszkała przez Pana wszechświata i historii. Osoby konsekrowane wciąż stoją przed zadaniem badania tego, co nowe. Kiedy życie i mentalność ulegają globalnej, głębokiej przemianie, Duch Święty nie jest nieobecny.  
 
 
___________________
 
 reklama