logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Francis Chan, Danae Yankoski
Szalona miłość
Edycja Świętego Pawła
 


Najwyższy czas wybić sobie z głowy, że Bóg oczekuje od nas, żebyśmy przestali o siebie dbać, zaczęli się umartwiać na każdym kroku i chodzili w smutku.
 
W tej książce znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania o Boga, sposoby na zupełnie inne podejście do praktykowania wiary, oraz dostaniesz sporą porcję energii, żeby już następnego dnia dokonać z Bogiem wielkich rzeczy w swoim życiu. 
 

Wydawca: Edycja św. Pawła
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7424-725-2
Format: 140x200
Stron: 160
Rodzaj okładki: Miękka

 
Kup tą książkę 
 
 

 

Czy mam wybór?


Podczas mojego ostatniego spotkania ze studentami nasze rozważania przybrały zaskakujący kierunek, dzięki czemu doskonale został ukazany kontrast pomiędzy naszym brakiem odpowiedzi a wielką tęsknotą Boga za nami. Jeden ze studentów zapytał: "Dlaczego miłujący Bóg zmusza mnie, żebym Go kochał?".

Zabrzmiało to nieco dziwnie, więc kiedy poprosiłem studenta, żeby wyjaśnił, o co mu chodzi, odparł: "Bóg straszy mnie piekłem i karą, jeśli nie będę Go słuchał".

Najprościej byłoby odpowiedzieć, że Bóg nie zmusza nas do kochania Go, że to nasz wybór. Chodziło jednak o coś znacznie głębszego i nie za bardzo wtedy wiedziałem, jak to wytłumaczyć.

Jednakże teraz, po głębszym rozważeniu tej kwestii, zapytałbym tego studenta, czy Bóg jako największe istniejące dobro rzeczywiście by nas kochał, gdyby nie zachęcał nas do tego, co najlepsze (nawet jeśli tą rzeczywistością jest On sam)? Czy Jego zabieganie o nas, wołanie, przyciąganie, a nawet "grożenie" nie mówi o Jego miłości? Jeśli nie byłoby tego wszystkiego, to czy w końcu nie oskarżylibyśmy Go o brak miłości, gdyby wszystko zostało już przed nami odkryte?

Gdyby zapytano was o to, co jest największym dobrem na tej ziemi, co byście odpowiedzieli? Niezwykła sesja surfingowa? Zabezpieczenie finansowe? Zdrowie? Przyjaźń, na której można polegać? Miłość współmałżonka? Świadomość, że jest się kochanym?

Największym dobrem jest Bóg. Kropka. On chce nam dać siebie.

Dobra Nowina – właściwie to najlepsza nowina na świecie – to fakt, że możesz mieć samego Boga. Czy wierzysz, że poza Bogiem nie ma nic lepszego? Czy wierzysz, że Dobra Nowina to nie tylko przebaczenie grzechów, gwarancja, że nie pójdziesz do piekła lub obietnica życia w niebie?

Najlepsze, co możemy otrzymać, to dary od Tego, który kocha nas miłością wierną. Jednakże musimy zadać sobie jedno pytanie: Czy kochamy Boga? A może zależy nam tylko na tym, co możemy od Niego otrzymać?

Wyobraź sobie, jak bardzo zabolałoby cię, gdybyś usłyszał od rodzonego dziecka: "Tak naprawdę to cię nie kocham i wcale nie chcę twojej miłości, wystarczy, że dasz mi kieszonkowe". A teraz sytuacja odwrotna, jakże cudownie usłyszeć od ukochanej osoby takie oto słowa: "Kocham cię. Nie twoje piękno, pieniądze, rodzinę czy samochód. Lecz ciebie".

Czy właśnie tak odpowiadasz Bogu?

Nasza miłość do Niego zawsze ma swoje źródło w Jego miłości do nas. Czy kochasz Boga, który jest wszystkim, czy może kochasz tylko to, co On ci daje? Czy naprawdę wierzysz, że Bóg kocha cię w sposób wyjątkowy, właśnie ciebie? Czy zwracasz się do Niego jako do Tatusia, jako do Ojca?


Zobacz także
Marcin Jakimowicz
Choć wschodni mnisi zalecali, by odmawiać ją na początek cztery tysiące razy dziennie, i zabiegany Jan Kowalski może praktykować Modlitwę Jezusową. I nieustannie szeptać: „Panie Jezu Chryste, zmiłuj się nade mną grzesznikiem”. W kinie, Lublinie, w metrze i w swetrze. Wszędzie. 
 
Alfred Cholewiński SJ

Dzisiejsza Ewangelia jest wiecznie aktualna. Także dziś ów krzew gorczyczny żyje i rozwija się, rozwija się swoją własną, Bożą mocą. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie... Ziemia sama ze siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie (Mk 4,27–28). Niech te słowa dodadzą dziś nam wszystkim otuchy, niech będą źródłem naszego optymizmu i nadziei, że Bożej sprawy nic nie zwycięży. Niech te słowa pomogą nam także w naszym osobistym życiu wewnętrznym.

 
Grażyna Starzak
Specjaliści podkreślają, że przekazy reklamowe budują u dzieci obraz wyidealizowanego świata, który kształtuje ich wyobrażenia i aspiracje. Dostarczają także wzorów pełnienia ról społecznych i budowania relacji międzyludzkich. Wynika z nich, że idealny tata, idealna mama, czyli rodzice „jak z reklamy”, kupują dzieciom wymarzone produkty. 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS