logo
Piątek, 03 grudnia 2021 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
The Worldwide Church of God
materiał własny
 


The Worldwide Church of God

Od czasu do czasu słucham audycji niejakiego Amstronga, który z zapałem głosi jakąś inna wiarę. Wielokrotnie nawiązuje do Starego Testamentu. Nie mogę się jednak zorientować, o jaki chodzi tu Kościół.

Herbert Armstrong jest założycielem własnego Kościoła pod nazwą The Worldwide Church of God. Według religioznawcy Williama Whelena Kościół Herberta Armstronga jest mieszaniną nauki, jaką głoszą adwentyści, świadkowie Jehowy, żydzi, mormoni i brytyjski izraelizm. Jego wyznawcy świętują szabat i inne święta żydowskie. Praktykują starotestamentowe przepisy dotyczące diety (nie spożywają wieprzowiny). Ponieważ odrzucają naukę o Trójcy Świętej, nie można nazywać ich chrześcijanami. Armstrong uczy, że nikt nie dostanie się do nieba, gdyż jest ono zarezerwowane wyłącznie dla Boga i Jego aniołów. Twierdzi też, że każdy dobry wyznawca jego Kościoła stanie się bogiem, tak jak Jezus był i jest Bogiem, i jak Ojciec jest Bogiem, aczkolwiek inną osobą. Podobnie jak świadkowie Jehowy Armstrong potępia obchodzenie Bożego Narodzenia i Wielkanocy, uznając je za święta pogańskie. Ten dziwny Kościół wydaje ilustrowane pismo Plain Truth.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Bóg, stwarzając czyste duchy jako istoty wolne, nie mógł nie przewidzieć również możliwości grzechu aniołów. Jak można pojąć rację sprzeciwu i buntu wobec Boga u istot obdarzonych poznaniem najwyższego Dobra i najwyższej Miłości?
 
Fr. Justin
Z Dziejów Apostolskich wynika, że bierzmowanie było zastrzeżone dla apostołów. Czy zwykły kapłan może udzielić tego sakramentu?
 
ks. Andrzej Zwoliński
Kościół odrzuca teorię wędrówki dusz, czyli przekonanie, że dusza zamieszkuje w całym szeregu różnych ciał i że może żyć na tej ziemi wielokrotnie, zanim zostanie całkowicie oczyszczona i dzięki temu wolna od konieczności przejścia w inne ciało. Natomiast sympatycy New Age próbują uzasadnić reinkarnację prawami fizyki...
 
___________________
 
 reklama