logo
Sobota, 10 kwietnia 2021 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
The Worldwide Church of God
materiał własny
 


The Worldwide Church of God

Od czasu do czasu słucham audycji niejakiego Amstronga, który z zapałem głosi jakąś inna wiarę. Wielokrotnie nawiązuje do Starego Testamentu. Nie mogę się jednak zorientować, o jaki chodzi tu Kościół.

Herbert Armstrong jest założycielem własnego Kościoła pod nazwą The Worldwide Church of God. Według religioznawcy Williama Whelena Kościół Herberta Armstronga jest mieszaniną nauki, jaką głoszą adwentyści, świadkowie Jehowy, żydzi, mormoni i brytyjski izraelizm. Jego wyznawcy świętują szabat i inne święta żydowskie. Praktykują starotestamentowe przepisy dotyczące diety (nie spożywają wieprzowiny). Ponieważ odrzucają naukę o Trójcy Świętej, nie można nazywać ich chrześcijanami. Armstrong uczy, że nikt nie dostanie się do nieba, gdyż jest ono zarezerwowane wyłącznie dla Boga i Jego aniołów. Twierdzi też, że każdy dobry wyznawca jego Kościoła stanie się bogiem, tak jak Jezus był i jest Bogiem, i jak Ojciec jest Bogiem, aczkolwiek inną osobą. Podobnie jak świadkowie Jehowy Armstrong potępia obchodzenie Bożego Narodzenia i Wielkanocy, uznając je za święta pogańskie. Ten dziwny Kościół wydaje ilustrowane pismo Plain Truth.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Jak można uzasadnić wiarę we wniebowzięcie Maryi?
 
Fr. Justin
W zwrocie do papieża najczęściej używamy wyrażenia "Ojcze Święty". Czyż nie sprzeciwia się to faktowi odrzucenia tego tytułu przez Ewangelię: "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt 23, 9)?
 
ks. Andrzej Zwoliński
W wieku XIV potępiony został zakon Templariuszy. Jego Rycerze, nazywający siebie obrońcami Grobu Chrystusa, mieli być powiązani w tajemnym bractwie, wielbiącym szatana pod postacią kozła, zwanego Bafometem. Zakonnicy władali ogromnym majątkiem, którego zdobycie przypisywano sztuce czarnej magii...
 
 
___________________
 
 reklama