logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Tydzień Miłosierdzia w Bydgoszczy
 


"Eucharystia - posłaniem do służby potrzebującym" - pod takim hasłem rozpocznie się 61. Tydzień Miłosierdzia.
 
- Dla chorych, cierpiących, starszych, samotnych i głodnych - przygotowaliśmy w tym roku kilka akcji - mówi ksiądz prałat Wojciech Przybyła - dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej. - Pierwsza akcja, która obejmie diecezję to dotarcie do osób chorych, samotnych, cierpiących, w szpitalach, domach opieki i prywatnych mieszkaniach. Docieramy do nich z obrazkiem i modlitwą w intencji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Przygotowaliśmy ponad 10 tysięcy obrazków - dodaje ksiądz Przybyła.
 
5 października będzie można bezpłatnie zbadać się w bydgoskim Niepublicznym Zakładzie Zdrowotnym AGAWA. - Będą to badania i konsultacje w zakresie zaburzeń głowy, ruchu dla osób po wylewach, po udarach, nowotworach, uszkodzeniach mózgowych. Obok konsultacji można korzystać także z rehabilitacji - tłumaczy ksiądz Przybyła.
 
CARITAS przygotowała też kilkadziesiąt ofert pracy, darmowe warsztaty dla bezrobotnych i dostawę leków do hospicjów i zakładów opieki. 61.Tydzień Miłosierdzia rozpocznie się 2 października.