logo
Piątek, 03 grudnia 2021 r.
imieniny:
Hilarego, Franciszka, Ksawerego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Ingrid Trobisch
Ucząc się żyć po utracie ukochanej osoby
Wydawnictwo Pomoc
 


Autor: Ingrid Trobisch
Wydawca: Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa Pomoc
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7256-883-0
Format: 110 x 180
Stron: 128
Rodzaj okładki: miękka
 

Kup tą książkę

 

Napisałam tę książkę dla wdów i wdowców, ale również dla takich osób, które nigdy nie wyszły za mąż i dla takich, które muszą żyć same po rozwodzie. Wielu z naszych wspólnych przyjaciół i znajomych po śmierci Waltera zadawało sobie pytanie, co będzie dalej ze mną. Na następnych stronach opowiadam historię mojej osobistej pielgrzymki, w która wyruszyłam po 27 latach małżeństwa, aby na nowo nauczyć się żyć samotnie.

***

Wiele z moich wypowiedzi pochodzi z osobistego dziennika - od bardzo subiektywnych, najwcześniejszych stadiów żałoby, aż do "dorośnięcia" do tego punktu, w którym zaczęłam postrzegać moje życie takim, jakim jest: życie bez współmałżonka.

***

Jakie jest moje pragnienie wobec tej książki? Aby była pomocna, gdy wyleję przed wami moje serce. Nie chcę czynić samej siebie ważną ani kierować uwagi na moją osobę. Ale nauczyłam się, że tylko to, co pochodzi z serca naprawdę dociera do serc. Niech więc ta książka będzie w tym sensie książką serca.

Ingrid Trobisch

***
Spis treści

Przedmowa
1. Znowu w domu
2. Głęboki ból
3. Krok po kroku
4. Ucieleśnienie jego miłości
5. Uwolnienie
6. Dalsze kroczenie w pojedynkę
7. Etapy żałoby
8. Obietnica radości
9. Wyjść za mąż jeszcze raz?
10. Bezpieczne schronienie
Posłowie

 
Zobacz także
ks. Aleksander Posacki SJ
W poczekalniach lekarzy, uzdrowicieli czy bioenergoterapeutów siedzą ludzie często udręczeni bólem fizycznym i cierpieniem wynikającym z choroby. Ci jednak cierpiący dolegliwości fizyczne ludzie i przeżywający nierzadko ogromny lęk, napięcie czy w końcu zniecierpliwienie nie zawsze są w prawdziwym kontakcie z samymi sobą. Nie bardzo uświadamiają sobie prawdziwe przyczyny swego cierpienia, chaosu we własnym organizmie czy niepokoju we własnej duszy...
 
Magdalena Damian, Małgorzata Stępień-Kęsik

Człowiek przychodzi na świat niezdolny do samodzielnego życia. Jego dalszy wzrost i rozwój uzależniony jest od tego, czy opiekujące się nim osoby dorosłe, zwłaszcza matka, zapewniają pełne zaspokojenie jego potrzeb, ochronę przed niebezpieczeństwem i niekorzystnymi czynnikami otaczającego świata. W pierwszym okresie życia wytwarza się symbiotyczna więź między niemowlęciem a matką. Więź ta uzyskuje z obu stron bardzo silne dodatnie wzmocnienie emocjonalne – u matki jest to miłość macierzyńska, a u dziecka szybko powstające przywiązanie do matki.

 
Katarzyna Pytlarz

Dopóki człowiek żyje, nawet wtedy, kiedy błądzi, jest przedmiotem szczerej i troskliwej opieki Boga. Wyrazem tej Bożej troski jest właśnie dopuszczenie świętych do wpływu na życie ludzkie. Opieka św. Józefa jest dla nas tytułem do przekonania, że nie jesteśmy sami, a pomoc Boża towarzyszy nam nieustannie. Św. Józef nieustannie szuka nas, szuka wszędzie razem z Maryją. A kiedy nas znajdzie, prowadzi nas do Boga.

 
___________________
 
 reklama