logo
Sobota, 13 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Elwiry, Hipolita, Radosławy, Poncjana, Diany – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Agnieszka Kozak, Aneta Pietrzak
W poszukiwaniu siebie
Edycja Świętego Pawła
 


Wydawca: Edycja św.Pawła
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7424-633-0
Format: 145x205
Stron: 192
oprawa twarda

 
Kup tą książkę

 

Za pomocą prostej i komunikatywnej formy bajki psycholog zaprasza do odkrywania i nazywania swoich emocji oraz przyjrzenia się temu, czego doświadczamy w ważnych dla nas relacjach. Każdą opowieść kończy rozmowa autorek, w której pada wiele odważnych pytań i niezwykle ciekawych odpowiedzi odnoszących się do naszego życia. Zapraszamy do lektury i odkrywania czasami niełatwych spraw, z którymi warto się zmierzyć, by pozwolić sobie na życie pełnią.

***

Spis Treści:

1. Historia Kopciuszka
2. Dziki Ptak i pułpaka
3. W pracowni jubilera
4. Ostryga Magda
5. Miejsce dla Kamienia
6. Mur i most
7. Królewski ogórd
8. O złym smoku
9. Imię dla Jeżyka
10. Tajemnica Ogrodnika
11. Zgubiony Miś
12. Mróweczka i Pszczółka
13. Gwiazdeczka i Gwiazda
14. Serce Wilczka
15. Zima w dolinie
16. Chłopiec i woda
17. Ciepło i światło
18. Piłeczka
19. Architekt ogrodów
20. Z rytmem serca

 
Zobacz także
ks. Mieczysław Piotrowski TChr.

Nasze życie na ziemi jest tylko jedno i jest ono niepowtarzalne. Pan Bóg nam przypomina, że po śmierci człowiek nie ma już żadnej możliwości powrotu na ziemię: „Nie zapominaj, że nie ma on powrotu” (Syr 38,21); „Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9,27). Wielu ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, otrzymało od Boga dar poznania, że w chwili śmierci czeka nas sąd i że właśnie wtedy zadecyduje się nasze zbawienie (niebo lub czyściec) albo wieczne potępienie w przerażających cierpieniach piekła.

 
Stanisław Łucarz SJ

Betlejem to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla każdego chrześcijanina, a jednocześnie miejsce, które bardzo wiele znaczy i dla Żydów. Zacznijmy jednak od samej nazwy, która niesie ważne przesłanie. Otóż, Betlejem – po hebrajsku Beit Lehem oznacza "dom chleba", a jeśli wiemy, że chleb jest symbolem życia – Pan Jezus sam nazwie siebie "chlebem życia", to będzie to zarazem "dom życia".

 
Przemek Smoleń
Z różańcem zaraz kojarzy mi się taki obrazek: zgrzybiała starowinka w trzęsących się "ręcach" trzyma różaniec. Wyświstuje "zdrowaśki" przez bezzębne dziąsła. Kiwa się... oczywiście do taktu. Kocham moją babcię, ale to nie znaczy, że mam robić to, co ona. Każda rzecz w swoim czasie. Przyjdzie i dla nas pora na różaniec, za lat... powiedzmy pięćdziesiąt...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm