logo
Piątek, 22 października 2021 r.
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłąwa, Salomei, Filipa, Donata – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
W sobotę rusza 20. Tydzień z Ewangelią
 


Rozmaite spotkania modlitewne w realu z udziałem wspólnot ewangelizacyjnych oraz specjalne wydarzenia online złożą się na rozpoczynający się już w najbliższą sobotę 20. Tydzień z Ewangelią (TzE). Jego hasło to: „Masz Talent”.

TzE, który jest jednym z największych wydarzeń ewangelizacyjnych, rozpocznie się w sobotę, 25 września, od wspólnej modlitwy uwielbienia pod namiotem przy bielskim parku Słowackiego.

 

Następnego dnia w kilku parafiach zaplanowano niedzielę ewangelizacyjną, a w kolejnych – do 2 października – większość wspólnot ewangelizacyjnych działających w stolicy Podbeskidzia poprowadzi spotkania, wieczory uwielbienia, konferencje i modlitwy o uzdrowienie.

 

Jednocześnie na profilach facebookowych TzE, diecezji bielsko-żywieckiej oraz poszczególnych wspólnot, a także na diecezjalnym kanale You Tube przeprowadzone będą spotkania. Codzienne rozważanie słowa Bożego poprowadzi w przestrzeni wirtualnej o. Paweł Adamarek SJ. Swym doświadczeniem wzrastania w wierze dzielić się będą przedstawiciele poszczególnych wspólnot. Podczas wieczornych spotkań online o rozwijaniu własnych talentów opowiadać będą reprezentanci wybranych środowisk związanych z Kościołem.

 

W ramach zaplanowanych wydarzeń odbędą się spotkania modlitewne wspólnot ewangelizacyjnych, Msze św., konferencje ze słowem Bożym. TzE zakończy „Wyjście mężczyzn na Błatnią”. W sobotni ranek w Jaworzu uczestnicy wyruszą z modlitwą na ustach na górski szlak, by dotrzeć na szczyt Beskidu Śląskiego.

 

Wśród organizatorów wszystkich spotkań są: Wspólnota „Miasto na Górze”, Wspólnota Odnowy Wiary, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody, bielski neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota „Miłość i Łaska Chrystusa”, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota „Mamre”.

 

Organizatorem Tygodnia z Ewangelią jest wydział duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej z biskupem diecezjalnym, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem. Koordynatorem przedsięwzięcia jest ks. Sebastian Rucki, będący asystentem kościelnym Wspólnoty „Miłość i Łaska Chrystusa”.

Więcej infomacji: TUTAJ

 

diecezja.bielsko.pl