logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wakacyjny koncert „Nie lękajcie się”
 


- Dzisiaj gościmy dzieci z Ukrainy, chcemy być razem z nimi. Hasłem tegorocznego koncertu jest „ nie lękajcie się”. Chcemy aby te dzieci z razem z nami się bawiły, razem z nami poznawały jak piękny i bogaty jest świat, jak różnymi talentami Pan Bóg obdarzył poszczególne osoby, ale przede wszystkim, by zwyciężyła miłość i pokój w sercach ludzi. Dlatego to hasło niech będzie obecne w sercach nas wszystkich – rozpoczął ks. Piotr Turek.

 

Uczestników powitali także wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska oraz Marszałek Piotr Adamczyk.

 

- Ogromnie się cieszę, że możemy się spotkać podczas wyjątkowego koncertu. Czerwiec to jest wyjątkowy miesiąc. Kojarzy nam się z dniem dziecka, z początkiem lata, z końcem roku szkolnego i początkiem wakacji i z koncertem w Atlas Arenie. Mam wrażenie, że to dzisiejsze wydarzenie będzie przepełnione miłością. Ale to by nie było możliwe bez ludzi dobrej woli, bez tych, którzy wspierają to dzieło. Z głębi serca dziękuję wszystkim tym, dzięki którym możemy się spotykać, Ojcze Piotrze, wszystkim, tym, którzy przyczyniają się do tego, że dzisiaj pięknie się solidaryzujemy i jednoczymy ze wszystkimi dziećmi, bo wszystkie dzieci nasze są, bez względu na narodowość, kolor skóry. Wszystkie je kochamy i cieszymy się, że dzisiaj wspólnie będziemy przeżywać ten dzień – mówi Joanna Skrzydlewska.

 

- To was, z całego serca dzieci witamy na dzisiejszym koncercie. To właśnie na waszym uśmiechu nam szczególnie zależy. Janusz Korczak, mawiał: „kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat.” Niech ten cały świat się dzisiaj zaśmieje. Niech to będzie jeden z najradośniejszych dni w roku, niech to będzie początek wakacji, który się tak dobrze rozpocznie, aby pozostałe dni wakacyjne upłynęły podobnie. Dziękuje, że fundacja co roku zajmuje się organizacją tego dnia. Jest niezwykle ważne, aby ten świat ubarwić – dodaje Marszałek Piotr Adamczyk.

 

Przed pierwszym koncertem dzieci wręczyły ręcznie wykonane serca, dziękując za wsparcie i obecność oraz złożono życzenia imieninowe księdzu Piotrowi Turkowi oraz Piotrowi Kleszczowi. Ksiądz Turek osobiście wyśpiewał piosenkę dedykowaną wszystkim Piotrom.

 

Misją fundacji Integracja JP II jest walka z wykluczeniem społecznym i próba likwidowania przyczyn jego powstawania. Zajmują się pomocą dzieciom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom pochodzącym z najuboższych rodzin. Prowadzą Centrum wsparcia Dziennego (świetlicę środowiskową) „TRATWA”. Organizują coroczne koncerty charytatywne w Teatrze Wielkim w Łodzi, z których dochód jest przekazywany na cele statutowe, m.in. na organizację corocznych spotkań integracyjnych z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek w Atlas Arena w Łodzi dla 5000 dzieci z niepełnosprawnościami i najuboższych z woj. łódzkiego oraz aglomeracji łódzkiej. Każde dziecko otrzymuje paczkę upominkową a czas spotkania wypełniają koncerty ulubionych przez dzieci artystów, spotkania ze znanymi sportowcami, konkursy z nagrodami i animacje. Organizują kolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami: niesłyszących i niedosłyszących, niewidomych i niedowidzących oraz dzieci pochodzących z najuboższych rodzin. Wspomaga istniejące od 2012r. na terenie Parafii św. Anny Przedszkole Świętej Anny.

 

Fundacja brała czynny udział w budowie parafialnego żłobka Montessori dla 50 dzieci, który działa od lipca 2020 r. Organizują także pomoc dla osób najuboższych oraz pomagamy osobom bezrobotnym.

 

Koncert charytatywny na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci – uchodźców z Ukrainy uświetnili swoimi występami: Carla Fernandes, Skrzypaczka Izabela Żebrowska, Olga Romanowska – tłumacz polskiego języka migowego, Mały Chór Wielkich Serc, Zespół Samokhin Band, Zespół Dzieci Ukraińskich, Jacek Malanowski z Zespołem, Zespół Pędziwiatry.

 

Wydarzenie poprowadzili Magdalena Libiszewska oraz Paweł Smokhin. Temat koncertu „Nie lękajcie się” – słowa, które wypowiedział św. Jan Paweł II podczas oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu na Placu świętego Piotra w Rzymie 22 października 1978 roku.

 

Patronat honorowy objął Arcybiskup Grzegorz Ryś, Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Patronat medialny objęła także Niedziela Łódzka.

 

archidiecezja.lodz.pl