logo
Wtorek, 17 maja 2022 r.
imieniny:
Brunony, Sławomira, Wery, Paschalisa, Weroniki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Warszawa: kardynał Glemp na targach książki katolickiej
 


Ks. kard. Józef Glemp odwiedził rozpoczynające się dzisiaj XIII Targi Wydawców Katolickich w Warszawie.
 
Spacerując pośród niespełna 100 stoisk wystawców z Polski i z zagranicy zatrzymał się m. in. przy ofercie Wydawnictwa Karmelitów Bosych w Krakowie i z zainteresowaniem przeglądnął swoistą autobiografię św. Rafała Kalinowskiego wydaną z okazji setnej rocznicy jego śmierci.

Pozycja ta nosi tytuł Kartki z księgi mojego życia i powstała dzięki skrzętnej pracy o. Czesława Gila, wybitnego historyka karmelu. Jest ona, jak twierdzi Wydawca, bardziej „dziennikiem” niż „autobiografią”. Stanowi zbiór ułożonych chronologicznie fragmentów listów i Wspomnień św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), młodego Wilnianina, powstańca styczniowego, Sybiraka, wychowawcy i wreszcie karmelity bosego, zmarłego 100 lat temu w Wadowicach.

Pięknie wydane teksty św. Rafała zapraszają czytelnika do wędrówki po dalekiej Syberii oraz niemalże całej Europie. Opisy ciekawych miejsc, ludzi bardzo różnych kultur i ras oraz niezwykłych wydarzeń życiowych najzwyklejszego z polskich świętych, jakim postrzegany jest św. Rafał Kalinowski, sprawiają, że ta pozycja wydawnicza cieszy się dużym zainteresowaniem.
 
Targi książki katolickiej na warszawskich Stegnach będą trwały do najbliższej niedzieli, tj. 15 kwietnia.
 
j.n.