logo
Czwartek, 09 grudnia 2021 r.
imieniny:
Anety, Leokadii, Wiesława, Walerii, Piotra – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Warsztaty Muzyki Liturgicznej
 


Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzą ks. Piotr Nowicki oraz Justyna Jędrusik. 3 dni warsztatów, bez względu na wiek, doświadczenie i umiejętności. Zaśpiewajcie razem z nami!


Warsztaty muzyki liturgicznej mają na celu zgromadzenie pasjonatów muzyki, amatorów oraz osób z doświadczeniem, wokoło wartościowego materiału muzycznego zakorzenionego w tożsamości i kulturze uczestników. Znakomite, nowoczesne aranżacje znanych utworów oraz autorskie kompozycje na pewno ubogacą warsztat wokalny każdego uczestnika.

 

Warsztaty poprowadzi ks. Piotr Nowicki instruktor warsztatów diakoni muzycznej podczas Salwatoriańskiego Forum Młodych, członek zespołu novip oraz Justyna Jędrusik absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, organizatorka Koncertu Chwały w Piotrkowie Trybunalskim, solistka Sądeckiego Chóru Gospel oraz Chóru Gospel Undergrace.


PIOTR NOWICKI - kompozytor, wokalista, skrzypek, gitarzysta, autor tekstów. Na swoim koncie ma kilka autorskich płyt m.in. z zespołem Christophoros – Miłość mi wszystko wyjaśniła, Silentio Corde Meo, Apostolskie nutki – Chodź poszukaj ze mną Boga. Od wielu lat prowadzi warsztaty diakoni muzycznej podczas Salwatoriańskiego Forum Młodych. Skomponował wiele utworów dla Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, w tym hymny Forum. Na swoim koncie ma również projekt z zespołem wokalnym Follow Him z towarzyszeniem orkiestry do tekstów poetyckich Karola Wojtyły, do których skomponował muzykę. Aktualnie nagrywa płytę z zespołem novip.


Laureat wielu festiwali muzyki religijnej m.in. Grand Prix Corda Cordi Brzeg 2000 z zespołem Euangelion, Grand Prix Cecyliada Dobroszyce 2010 z zespołem Follow Him, Grand Prix Nadaj Brzmienie Trzebnica 2011 z zespołem Follow Him, Nadaj Brzmienie Trzebnica 2015 z zespołem novip – z każdym zespołem wykonując autorskie kompozycje. Jest autorem muzyki i słów do dwóch Koncertów Uwielbienia – Namysłów dla Chrystusa. Skomponował również muzykę do antyfon Maryjnych, które zostały wykonane przez chór wolontariuszy z towarzyszeniem orkiestry podczas koncertu Uwielbienia Namysłów dla Chrystusa w 2018 roku. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w Opolu do klasy kontrabasu, jednak wybrał drogę służby Bogu i ludziom, wstępując do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku we Wrocławiu.

 

JUSTYNA JĘDRUSIK - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie wokalu Beaty Bednarz. W marcu 2020 zwyciężyła w Szansie na sukces w odcinku z Haliną Frąckowiak śpiewając piosenkę “Anna już nie mieszka tu”.


Koncertowała w Nowym Jorku wraz z zespołem The Haveners. Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych (m.in. Paulina Kujawska, Dean Kaelin, John Henny, Mike Goodrich oraz Norma Gordon). Uczestniczyła w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Elżbieta Zapendowska, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.


Laureatka pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”. Wyróżniona na RMS Festiwal. Występowała wraz z Ramapo Gospel Choir pod kierownictwem Macka Brandona w koncercie Gospel Explosion w New Jersey. Solistka chóru Under Grace oraz Sądeckiego Chóru Gospel. Stypendystka Berklee College of Music w Bostonie. Reżyser i pomysłodawca musicalu “Skazani na show”. Współreżyser musicalu “Łóżko”. Na co dzień zaangażowana w działalność Warszawa 24/7 Dom Modlitwy.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: TUTAJ lub na stronie wydarzenia FB

 

https://dobremiejsce.org/