logo
Czwartek, 13 maja 2021 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wdzięczny jestem za jedność serc - kustosz o.Pastusiak
 


Mimo ograniczeń związanych z pandemią i wynikających z tego limitów osób mogących wejść do bazyliki oraz Kaplicy Matki Bożej, w czasie Triduum Paschalnego, w uroczystej Sumie Wielkanocnej oraz Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny na Jasnej Górze, dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym, uczestniczyły miliony wiernych.

 

Za tę niezwykłą jedność serc w imieniu wszystkich ojców i braci paulinów dziękował na antenie Radia Jasna Góra kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak: „Pragnę podziękować wszystkim wam, siostry i bracia, za ten święty czas Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim tym, którzy łączyli się z nami we wspólnej modlitwie za pośrednictwem Telewizji Polskiej i naszego kanału YouTube. Nie mogąc osobiście przybyć na Jasną Górę, czynimy to na sposób duchowy. Głęboko wierzymy w to, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, i przestrzeń nie jest przeszkodą, aby być blisko Niego”.

 

Każdego dnia w transmisji poprzez kanał YouTube z Jasną Górą łączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób, natomiast dzięki emisji w TVP, udział w uroczystościach wzięło kilka milionów osób.

 

Kustosz Jasnej Góry wyraził też nadzieję na rychłe wygaśnięcie epidemii, by każdy z duchowych pielgrzymów mógł bez obaw i przeszkód przybyć do Narodowego Sanktuarium Polaków osobiście.

 

Zachęcił wszystkich, którzy w wyniku ograniczeń i obostrzeń nie mogli lub nie zdążyli skorzystać ze spowiedzi, do wykorzystania okresu wielkanocnego na pojednanie z Bogiem: „Z tęsknotą czekamy na dzień, kiedy będziemy mogli bez przeszkód przybywać do naszych świątyń, do naszych kościołów, aby w pełni wielbić Boga i w pełni uczestniczyć w Eucharystii i w sakramencie pokuty. Zachęcamy, by ten czas wielkanocny, który przed nami, dla tych wszystkich, którzy może nie byli jeszcze u spowiedzi, był okazją do nawrócenia, do pojednania się z Bogiem”.

 

Na Jasnej Górze w Kaplicy Sakramentu Pokuty spowiedź odbywa się w godz. od 6.15 do 19.30. Obecnie w kaplicy może przebywać jednocześnie 10 osób.


www.jasnagora.com