logo
Piątek, 05 marca 2021 r.
imieniny:
Aurory, Euzebiusza, Hadriana, Fryderyka, Oliwii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wędrująca Katedra i Przyjaciele
 


Zwyczajem minionych lat ministranci i scholanki z łódzkiej Katedry wraz z grupą Liturgicznej Służby Ołtarza z terenu naszej Archidiecezji wspólnie spędzali wakacje, by poprzez zabawę, wędrowanie i poszukiwanie Pana Boga w codzienności budować małą wspólnotę ludzi wielkich serc. W tym roku wybór padł na Kotlinę Jeleniogórską. Razem w czterdzieści pięć osób w dniach 16-25 sierpnia mieszkaliśmy w Przesiece, zachwycając się pięknem Karkonoszy.
 
Każdy poranek rozpoczynała wspólna refleksja nad głównym tematem dnia, która kierowała nasze myśli m. in. ku wdzięczności wobec rodziców, omadlaniu Pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę, tych dzieci, które żyją w krajach ogarniętych wojną, dostrzeganiu jak wielką łaską jest posiadanie rodzeństwa i przyjaciół, etc. Do zaproponowanego dziennego tematu nawiązywaliśmy zarówno podczas Eucharystii, jaki i we wszystkich modlitewnych porach po to, by uczyć się jak wielkim darem jest modlitewna pamięć. 
 
Nie zabrakło także czasu na zwiedzanie - zdobyliśmy zamek Chojnik, Śnieżkę, Wodospad Podgórnej, Szklarki, Kamieńczyk, Kaskady Myi, łącznie z pobliskimi miastami - Szklarską Porębą i Karpaczem. Była także przestrzeń na aktywność sportową, spływ pontonowy rzeką Bóbr, surwiwalowy tor przeszkód, baseny termalne w Cieplicach, etc. Wakacyjny czas, w naszym odczuciu, płynął szybciej i intensywniej niż zazwyczaj, a wolną chwilę wytchnienia znajdowaliśmy dopiero wieczorem, kładąc się spać. Cóż, wiemy w końcu, że Pan i we śnie darzy swych umiłowanych - Ps 127, 4b.
 
Jest to szczególny czas w ciągu roku – podsumowuje ks. Mariusz Kuligowski inicjator wyjazdu – gdzie poprzez wspólne przebywanie uczyliśmy się tego, o czym wielokrotnie mówi do nas papież Franciszek, jak słowo dziękuję, przepraszam, proszę stanowi fundament komunikacji zarówno w rodzinie, jak i w każdej wspólnocie, tym bardziej tej, która w sposób szczególny skupiona jest przy ołtarzu Pana.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl