logo
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
imieniny:

Bianki, Borysa, Wawrzyńca – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
„Wiara dla każdego” - nowy program katolicki na CDA
 


Z inicjatywy krakowskich Rafael Film i „Pól Dialogu” we współpracy z portalem CDA powstał nowy cykl katolicki. „Wiara dla każdego” porusza najbardziej wartkie tematy na pograniczu wiary i trwającej pandemii. Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak.


– Widzimy, że osoby wierzące, jak i niewierzące w obecnej trudnej, jak i bezprecedensowej sytuacji szukają odpowiedzi na wiele pytań, często egzystencjonalnych. Stąd postanowiliśmy stworzyć taką przestrzeń, w której cenieni, doświadczeni i rozpoznawalni w mediach społecznościowych duchowni odniosą się do najbardziej wartkich tematów na pograniczu wiary i trwającej epidemii koronawirusa – tłumaczy Andrzej Sobczyk z Rafael Film.

 

Cykl „Wiara dla każdego” składa się z 10 odcinków. Ukazywać się będzie codziennie aż do Wielkiej Soboty.
– Każdy odcinek ma pewnie schemat. Zaczyna się od rozmowy z zaproszonym gościem. Następnie następuje krótkie rozważanie Ewangelii, którzy przygotowuje o. Tomasz Nowak OP. W czasie trwania programu zachęcamy także do podejmowania w kwarantannie dzieł miłosierdzia oraz rekomendujemy zapoznanie się z wartościowymi filmami religijnymi – opisuje Sobczyk.

 

Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Teodor Sawielewicz czy ks. Marek Dziewiecki. Wśród tematów, które podjęto można wyróżnić na przykład: „Czy koronawirus to kara Boża?”, „Czy klękać przed telewizorem?” bądź „Czy Jezus przenosi zarazki?”.

 

Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na stronie www.cda.pl, www.rafael.pl oraz facebookowych profilach „Filmy, które zmieniają życie” oraz „Pola Dialogu”.


www.nowaewangelizacja.org

 

 

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー