logo
Piątek, 19 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Emilii, Julinana, Konstancji, Jana, Bolesława – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Izabela Drobotowicz-Orkisz
Wiara w życiu aktora
materiał własny
 


Zapis czatu z Izabelą Drobotowicz-Orkisz
wtorek, 9 lutego 2010r.

Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 1983 - 95 grała na scenach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Teatru Atelier w Sopocie. Aktorka Teatralna związana z Teatrem ale także i aktorka filmowa, zagrała jedną z głównych ról w Rajskiej Jabłoni Dziewczętach z Nowilipek. Od początku lat dziewięćdziesiątych prowadzi autorskie kursy w tematyce pracy głosem i wizerunku osobistego. Założycielka teatru Hagiograf, który powstał w 2001 roku przy współpracy Jacka Lecznara. Swój autorski monodram "Zamieszkać z Tobą" wg "Dziejów duszy" św. Teresy od Dzieciątka Jezus zagrała prawie 200 razy w Polsce i w Europie. Gdańszczanka z urodzenia, Krakowianka z wyboru. Szczęśliwa żona i mama trojga dzieci. Ma w życiu trzy pasje: teatr, psychologię, hagiografię. Teatr i psychologia to dla niej nierozłączna całość. Hagiografia zaś, daje możliwość poznania życiorysów ludzi niezwykłych. Ludzi, którzy doświadczyli wielkiej przemiany, a tacy bohaterowie są przecież podstawą wielkich dramatów.


O wierze w życiu aktora przeczytaj tutaj.Witam serdecznie i zapraszam do zadawania pytań

zbanowany: Kim jesteś, pani Izabelo, i co Cię sprowadza w nasze skromne progi?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Po pierwsze: jestem kobietą rodzinną - żoną, mamą trójki dzieci, i babcią 5 letniego Patryka, aktorką prowadzącą własny teatr w Krakowie od kilkunastu lat i wykładowcą akademickim.

AMDG: Skąd się pani wzięła na czacie katolik?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Może teleportacja? A może jednak zaproszenie gospodarzy;)

Wojtek12: Czy wiara pomaga Pani w życiu zawodowym?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Tak, oczywiście tak, wymaga odwagi w wyborach, ale tak samo jak dla wszystkich wierzących jest podstawą życia.

madziula1711: Czy zawód aktorki traktuje Pani jak biznes, powołanie, służbę, czy po prostu dobrą zabawę?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Przede wszystkim jako służbę. Napisałam kiedyś artykuł o swoim widzeniu zawodu pt. "Ikona Ikon", mówiąc ze aktor otrzymuje talent i przez to ma zaszczyt odtwarzania różnych postaci, tzn.. człowieka, który jest obrazem Boga.

ala1: Gdzie kończyła Pani szkołę teatralną?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: W Krakowie, w 1983 roku, krakowską PWST.

ala1: Czyli cały czas Kraków, wiem to miejsce magiczne, ale inni odchodzą do większych miast robić karierę nie myślała Pani w ten sposób?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Kariera nie jest moim naczelnym celem. A Kraków jest drugim Rzymem Europy, dlatego tu założyłam teatr ukazujący świętych.

bgsb: Który to teatr?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Teatr nazywa się Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux, nie ma własnej siedziby, nie ma dotacji, a działa już 9 sezon.

Mariusz28: Czy Pani zdaniem można być katolikiem nie wybierając ani kapłaństwa ani małżeństwa?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Oczywiście. Kiedy miałam 12 lat mój wspaniały katecheta ks. Mikołaj Samp uczył nas, że wkrótce będziemy wybierać swoje powołanie: małżeństwo, życie konsekrowane lub życie samotne. Chodzi o świadomość wyboru.

cero: Jak sobie Pani radzi z tak wieloma obowiązkami jakie Pani wzięła na siebie, czy te wszystkie rzeczy nie kolidują ze sobą?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Czasem jest trudno i ciężko, ale staram się nie zaniedbywać rodziny, opiekować się moim wnukiem, a rzeczy teatralne realizować z jak najlepszym profesjonalizmem, chociaż przy użyciu ubogich środków.


 

 
1 2 3 4  następna
Zobacz także
Siostra Mariola Kłos - salezjanka
Siostra Mariola Kłos - redaktorka odpowiedzialna i prowadzącą od 5-ciu lat program dla dzieci "ZIARNO". Co tydzień w sobotę rano blisko milion osób, zwłaszcza dzieci, zasiada przed ekranem swoich telewizorów by oglądnąć ten program...
 
Siostra Mariola Kłos - salezjanka
Zapis czatu z dnia 9 stycznia 2008 r. z ks. prof. Andrzejem Zwolińskim na temat zagrożeń ze strony destrukcyjnych grup...
 
Siostra Mariola Kłos - salezjanka

O. Leon Knabit urodził się 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim. W latach 1948-1954 odbył studia seminaryjne w WSD w Siedlcach, gdzie 27 grudnia 1953 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako kapłan diecezjalny wstąpił do benedyktynów w Tyńcu, gdzie 15 sierpnia 1963 roku złożył profesję wieczystą. Obecnie jest przeorem opactwa w Tyńcu...

 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm