logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Izabela Drobotowicz-Orkisz
Wiara w życiu aktora
materiał własny
 


Zapis czatu z Izabelą Drobotowicz-Orkisz
wtorek, 9 lutego 2010r.

Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 1983 - 95 grała na scenach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Teatru Atelier w Sopocie. Aktorka Teatralna związana z Teatrem ale także i aktorka filmowa, zagrała jedną z głównych ról w Rajskiej Jabłoni Dziewczętach z Nowilipek. Od początku lat dziewięćdziesiątych prowadzi autorskie kursy w tematyce pracy głosem i wizerunku osobistego. Założycielka teatru Hagiograf, który powstał w 2001 roku przy współpracy Jacka Lecznara. Swój autorski monodram "Zamieszkać z Tobą" wg "Dziejów duszy" św. Teresy od Dzieciątka Jezus zagrała prawie 200 razy w Polsce i w Europie. Gdańszczanka z urodzenia, Krakowianka z wyboru. Szczęśliwa żona i mama trojga dzieci. Ma w życiu trzy pasje: teatr, psychologię, hagiografię. Teatr i psychologia to dla niej nierozłączna całość. Hagiografia zaś, daje możliwość poznania życiorysów ludzi niezwykłych. Ludzi, którzy doświadczyli wielkiej przemiany, a tacy bohaterowie są przecież podstawą wielkich dramatów.


O wierze w życiu aktora przeczytaj tutaj.Witam serdecznie i zapraszam do zadawania pytań

zbanowany: Kim jesteś, pani Izabelo, i co Cię sprowadza w nasze skromne progi?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Po pierwsze: jestem kobietą rodzinną - żoną, mamą trójki dzieci, i babcią 5 letniego Patryka, aktorką prowadzącą własny teatr w Krakowie od kilkunastu lat i wykładowcą akademickim.

AMDG: Skąd się pani wzięła na czacie katolik?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Może teleportacja? A może jednak zaproszenie gospodarzy;)

Wojtek12: Czy wiara pomaga Pani w życiu zawodowym?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Tak, oczywiście tak, wymaga odwagi w wyborach, ale tak samo jak dla wszystkich wierzących jest podstawą życia.

madziula1711: Czy zawód aktorki traktuje Pani jak biznes, powołanie, służbę, czy po prostu dobrą zabawę?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Przede wszystkim jako służbę. Napisałam kiedyś artykuł o swoim widzeniu zawodu pt. "Ikona Ikon", mówiąc ze aktor otrzymuje talent i przez to ma zaszczyt odtwarzania różnych postaci, tzn.. człowieka, który jest obrazem Boga.

ala1: Gdzie kończyła Pani szkołę teatralną?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: W Krakowie, w 1983 roku, krakowską PWST.

ala1: Czyli cały czas Kraków, wiem to miejsce magiczne, ale inni odchodzą do większych miast robić karierę nie myślała Pani w ten sposób?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Kariera nie jest moim naczelnym celem. A Kraków jest drugim Rzymem Europy, dlatego tu założyłam teatr ukazujący świętych.

bgsb: Który to teatr?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Teatr nazywa się Hagiograf im. Św. Teresy z Lisieux, nie ma własnej siedziby, nie ma dotacji, a działa już 9 sezon.

Mariusz28: Czy Pani zdaniem można być katolikiem nie wybierając ani kapłaństwa ani małżeństwa?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Oczywiście. Kiedy miałam 12 lat mój wspaniały katecheta ks. Mikołaj Samp uczył nas, że wkrótce będziemy wybierać swoje powołanie: małżeństwo, życie konsekrowane lub życie samotne. Chodzi o świadomość wyboru.

cero: Jak sobie Pani radzi z tak wieloma obowiązkami jakie Pani wzięła na siebie, czy te wszystkie rzeczy nie kolidują ze sobą?

Izabela Drobotowicz-Orkisz: Czasem jest trudno i ciężko, ale staram się nie zaniedbywać rodziny, opiekować się moim wnukiem, a rzeczy teatralne realizować z jak najlepszym profesjonalizmem, chociaż przy użyciu ubogich środków.


 

 
1 2 3 4  następna
Zobacz także
Bp Jan Szkodoń
Zapis czatu z ks. bp. Janem Szkodoniem
 
Bp Jan Szkodoń
Ks. Krzysztof Wons SDS - ur. w 1959 r. Studiował teologię duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Obecnie dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, wykładowca, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Zeszytów Formacji Duchowej"...
 
Bp Jan Szkodoń
Salwatoriański Ośrodek Powołań (SOP) to instytucja, której zadaniem jest pomoc młodym ludziom stojącym przed decyzją wyboru drogi życiowej. SOP systematycznie organizuje dni skupienia, a w miesiącach wakacyjnych rekolekcje dwunastodniowe. W zależności od zainteresowania uczestników są organizowane rajdy piesze oraz rajd rowerowy...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama