logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Wrocławska aukcja charytatywna - trzecia edycja ruszyła
 


Pióro prymasa Józefa Glempa, książki prof. Normana Daviesa ze specjalnymi dedykacjami oraz gitara Perfectu - to tylko niektóre z wyjątkowych przedmiotów, które można będzie wylicytować podczas jednej z największych dolnośląskich aukcji charytatywnych, organizowanej przez wrocławską kancelarię BSO Prawo & Podatki 5 grudnia 2007 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza. Jak co roku całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci, pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Trwają przygotowania do trzeciej już edycji imprezy. Organizator, którym jest wrocławska kancelaria BSO Prawo & Podatki - Bramorski, Szermach, Okorowska często angażuje się w zbiórki pieniędzy na rzecz małych pacjentów Kliniki.

"Grudniowa aukcja wpisała się na stałe w krajobraz wrocławskich wydarzeń charytatywnych, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem wrocławian. Dlatego postanowiliśmy w tym roku zmienić nieco jej formułę - po raz pierwszy aukcja jest otwarta dla wszystkich osób, które chciałyby wesprzeć Klinikę" - mówi mecenas Krzysztof Bramorski.

Każdy, kto będzie pragnął uczestniczyć w tym wydarzeniu albo po prostu zamierza przekazać datek na tak szczytny cel, będzie mógł zakupić cegiełkę, zaprojektowaną przez znanego wrocławskiego grafika, Andrzeja Tylkowskiego. Jego prace będą również licytowane podczas aukcji, która rozpocznie się 5 grudnia w Sali Wielkiej Ratusza o godzinie 18:00.

Dzięki hojności darczyńców podczas zeszłorocznej aukcji udało się zebrać ponad 55 tys. złotych, które w całości przeznaczono na zakup specjalistycznej aparatury medycznej. Także i w tym roku organizatorzy liczą na szczodrobliwość gości, tym bardziej, że na prośbę o wsparcie i przekazanie na aukcję pamiątkowych przedmiotów entuzjastycznie odpowiedziało wiele znanych osobistości ze świata kultury, sportu i polityki. Wśród licytowanych podarunków są m.in. książki prof. Normana Daviesa i Tadeusza Różewicza z podpisami autorów, wydanie bibliofilskie powieści Marka Krajewskiego, płyta Leszka Możdżera z jego autografem, cała dyskografia Budki Suflera, a także gitara od zespołu Perfect i pióro prymasa Józefa Glempa. Charytatywną imprezę wspomogły także władze miasta, przekazując na wrocławską aukcję statuetkę specjalnie zaprojektowanego wrocławskiego Krasnala - Dobrodzieja.

"Licytację w Ratuszu poprzedzi aukcja na żywo prowadzona w Radiu RAM. Szykujemy też atrakcyjną niespodziankę dla dzieci z Kliniki, ale nie chcemy niczego zdradzać przedwcześnie. Zapewniam, że będzie to niezapomniany dzień dla wszystkich" - mówi mecenas Krzysztof Bramorski.

Wszystkie wystawione na aukcji przedmioty będzie można oglądać już tydzień przed imprezą w gablotach w Ratuszu, a także na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, do której prowadzić będą linki ze stron kancelarii BSO oraz Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową".

Patronat honorowy nad aukcją charytatywną objęli Metropolita Wrocławski, ks. abp prof. dr hab. Marian Gołębiewski, Prezydent Wrocławia dr Rafał Dutkiewicz oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza. Patronat medialny: oddział regionalny Telewizji Polskiej, Polskie Radio Wrocław, Radio RAM, dziennik Rzeczpospolita (gazeta opublikuje m.in. numer konta, na które będzie można wpłacać datki) oraz tygodnik Newsweek. Profesor Norman Davies dodatkowo wsparł przedsięwzięcie - będzie uczestniczył w nagraniu specjalnego zaproszenia do udziału w aukcji, które emitowane będzie przez Telewizję Polską. W tym między innymi celu przyjeżdża w ten weekend do Wrocławia.
Mecenat artystyczny objął Teatr Muzyczny Capitol. Imprezę poprowadzą Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Kapitol, oraz Marek Obszarny z TVP Wrocław. Wieczór uświetni recital Piotra Barona.

Rocznie na rozmaite choroby nowotworowe zapada w Polsce 1200 dzieci. Tylko na Dolnym Śląsku w ciągu roku ujawnianych jest 100 nowych przypadków. Leczenie małego pacjenta trwa około trzech lat
i bywa bardzo kosztowne. Pod opieką zespołu profesor Alicji Chybickiej, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, stale przebywa około 2000 małych pacjentów z chorobami nowotworowymi i schorzeniami układu krwiotwórczego. 80 procent z nich może liczyć na wyleczenie. Dzieci poddawane terapii nierzadko spędzają długie miesiące w klinice, której 54 łóżka są stale zajęte.

"Pieniądze z budżetu pokrywają wyłącznie koszty standardowych terapii. Bez wsparcia sponsorów
i darczyńców nie byłoby mowy o inwestycjach, zakupie dodatkowego sprzętu czy organizacji czasu dla naszych pacjentów" - podkreśla prof. dr hab. Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy. - "Dlatego tak ważna jest dla nas inicjatywa kancelarii BSO i fakt, że tak wielu ludzi dobrej woli pragnie podzielić się darem serca z najbardziej potrzebującymi - chorymi dziećmi."