Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Borysławy, Makarego, Michała, Fulberta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Współczesne PSYCHOTECHNIKI i TERAPIE holistyczne w ocenie nauki, filozofii oraz teologii
 


Centrum Duchowości Księży Jezuitów w Częstochowie zaprasza w dniach 25 - 27 stycznia 2008 na sesję: Współczesne PSYCHOTECHNIKI i TERAPIE holistyczne w ocenie nauki, filozofii oraz teologii chrześcijańskiej.

Sesję poprowadzi psycholog - o. dr Aleksander Posacki SJ

Sesja rozpocznie się 25 stycznia w piątek Mszą św. o godz. 15.30, a zakończy się 27 stycznia w niedzielę Mszą św. i obiadem o godz. 12.00.

W kulturze, szczególnie w obszarze psychologii, medycyny i pedagogiki, rozpowszechniane są kursy dotyczące psychotechnik, technik mentalnych czy terapii uzdrowicielskich. Budzą one wiele kontrowersji, mają swoich zwolenników i przeciwników. Tym bardziej, że wiele sekt ezoterycznych z kręgu subkulturowego oferuje niemalże identyczne praktyki, terapie i techniki. Co to może oznaczać?
Definiowane są one często jako "holistyczne" dotyczące całego człowieka i zarazem są przedstawiane jako najnowsze, skuteczne i bezpieczne osiągnięcia naukowe. Jak to jest naprawdę? Czy są one wiarygodne naukowo, czy mają sens w ocenie filozoficznej, czy są do zaakceptowania przez teologię chrześcijańską oraz naukę Kościoła? W czasie sesji podejmiemy te ważne i palące tematy, odwołując się zarówno do teorii, jak i praktyki w postaci konkretnych przykładów i świadectw.

O. dr Aleksander Posacki SJ - filozof (doktoryzował się na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie), teolog (studia w Warszawie i w Instytucie Orientalnym w Rzymie). Główne zainteresowania: antropologia filozoficzna i teologiczna, demonologia, filozofia religii, filozofia psychologii i medycyny, historia idei (w tym szczególnie ezoteryzmu i okultyzmu). Badacz ideologii, światopoglądów, prądów duchowych, nowych ruchów religijnych (sekt) - głównie w Polsce i w Europie Wschodniej. Opublikował m.in. Okultyzm, magia, demonologia, Dlaczego nie Metoda Silvy, Cuda chrześcijańskiej wiary, Sekty - zagrożeniem i wyzwaniem, Psychologia i New Age. Autor licznych artykułów, m.in. w Encyklopedii Białych Plam. Wykłada w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie.

Nasz adres:
Centrum Duchowości - Księża Jezuici
42-226 Częstochowa;
ul. św. Kingi 74/84
centrsi@jezuici.pl
www.jezuici.pl/centrsi

Zgłoszenia można dokonać wysyłając list lub najdogodniej z naszej strony internetowej:
http://www.jezuici.pl/centrsi/c_f3.html

Koszt sesji w zależności od zajmowanego pokoju: 1 osob. - 155 zł, 2 osob. - 145 zł, poddasze - 135.