logo
Środa, 06 lipca 2022 r.
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji, Marii Teresy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
„Wypłyń na głębię!” - jutro czuwanie przed Paulińskimi Dniami Młodych
 


Już jutro na Jasnej Górze odbędzie się nocne czuwanie w intencji dobrego przygotowania do Paulińskich Dni Młodych. Zjazd młodzieży odbędzie się w tym roku w nadmorskim Łukęcinie od 11 do 17 lipca.

 

O. Dariusz Kropacz, od 10 lat zaangażowany w Paulińskie Dni Młodych zaprasza na sobotnie modlitewne spotkanie na Jasnej Górze, by „zaczerpnąć ze spotkania z Maryją”. – Przyjeżdża młodzież z naszych paulińskich parafii, ale zaproszeni są wszyscy chętni, ponieważ czuwanie jest otwarte, więc można w Kaplicy modlić się prawie przez całą noc – zachęca paulin.

 

O. Kropacz wyjaśnił, że „PDM mają za cel ewanglizację, ale też integrację młodzieży gromadzącej się przy paulińskich wspólnotach”. - Przez modlitwę i wspólne przebywanie budujemy co roku więź z Jezusem i Jego Matką, ale też z braćmi i siostrami, którzy z całej niemal Polski przyjeżdżają na PDM – dodał zakonnik.

 

Tematem tegorocznych rekolekcji podczas Paulińskich Dni Młodych będą słowa Jezusa skierowane do św. Piotra „Wypłyń na głębię!”, a poprowadzi je pauliński referent powołaniowy w Zakonie Paulinów o. Savio Folcholc.

 

Zapisy na Paulińskie Dni Młodych odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy na pdm.paulini.pl, gdzie również znajdują się wszelkie informacje oraz adres mailowy i telefon kontaktowy.

 

s. Joanna Cybułka
jasnagora.pl