logo
Wtorek, 01 grudnia 2020 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Mauro Orsatti
Wystarczy tylko miłość
Wydawnictwo Salwator
 


Wystarczy tylko miłość
Rozmyślania nad Ewangelią św. Mateusza
autor: Mauro Orsatti
Tytuł oryginału: Solo l’amore basta
Meditazioni sul Vangelo di Matteo
Tłumaczenie: Agata Ryndak-Laciuga
© Ancora 2001
© for the Polish Edition
 2003 Wydawnictwo SALWATOR
 Kup tą książkę

 
„Pierwszy ewangelista przedstawia Chrystusa tętniącego życiem, bogatego w słowa i czyny, wiedzionego logiką, która czyni Go solidarnym z najmniejszymi i bliskim Ojcu. Mateusz we wspaniały sposób rozsławił wspólnotę eklezjalną, której ośrodkiem jest Chrystus”.
 
Mauro Orsatti pomaga czytelnikowi wejść w żywy kontakt z ewangelicznym tekstem, stosując wypróbowany schemat: przedstawienie wybranego fragmentu, komentarz egzegetyczny, pytania dotyczące życia indywidualnego i wspólnotowego, modlitwa. Jest to narzędzie służące do tego, by zrozumieć Słowo, rozmyślać nad Nim, przeżywać Je i modlić się Nim.
 

Mauro Orsatti – urodził się Bresci w 1949 roku, jest kapłanem diecezjalnym. Po ukończeniu studiów teologicznych w rodzinnym mieście, wyspecjalizował się w naukach biblijnych w Jerozolimie, Rzymie i Monachium, uzyskując doktorat w Papieskim Instytucie Biblijnym. Wykłada w Studium Teologicznym Pawła VI w Seminarium w Bresci i na Międzynarodowym Wydziale Teologii w Lugano. Jest autorem licznych publikacji.
 
 
***
 
Spis treści:
 
Przedmowa
Przywilej kuszenia
Mapa szczęścia
Między ziemią a niebem
Strach dodający odwagi
Prawdziwy człowiek
Urodzeni, żeby zwyciężyć
Budowanie wspólnoty
Nielogiczna „logika przebaczenia”
Dwa oblicza sprawiedliwości
Zaproszenie na wesele
Komercyjna i teologiczna wartość pieniądza
Gotowi, by zaryzykować
Wystarczy tylko miłość
Misterium mroku i światła
Odrodzone życie
Dodatek
Ewangelista Mateusz i jego dzieło
 
Zobacz także
Dariusz Kowalczyk SJ
Co roku w Uroczystość Bożego Ciała wychodzimy na ulice, aby w barwnych procesjach oddawać cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu pod postacią chleba, a także zaświadczyć wobec innych o naszej wierze w tę obecność. Co jednak właściwie mamy na myśli, kiedy – wskazując na białą hostię – twierdzimy, że jest to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek?
 
Ks Robert Skrzypczak
Dosyć historii i autorów. Czas na podsumowania. Czy z zebranych kawałków różnych świadectw, wizji, przepowiedni i interpretacji dziejów uda się złożyć na kształt mozaiki portret Antychrysta? Co mamy myśleć o tej postaci? Na czym polega jej perfidnie niebezpieczny charakter?...
 
o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp
W kanadyjskiej archidiecezji Québec rozpoczęły się już intensywne przygotowania do 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego (MKE), który odbędzie się w tym mieście w dniach 15-22 czerwca 2008 roku. Hasłem tego kongresu są słowa: „Eucharystia - dar Boga dla życia świata”. Ziemia kanadyjska już raz gościła uczestników takiego międzynarodowego spotkania w roku 1910...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー