logo
Piątek, 27 listopada 2020 r.
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksyma, Waleriana, Wirgiliusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
XII Międzyzakonna Pielgrzymka na Świętą Górę w Gostyniu
 


Tradycyjnie już, w drugą sobotę września 12 września 2020 r., odbyła się Międzyzakonna Pielgrzymka do Świętogórskiej Róży Duchowej w Gostyniu. W tym niezwykłym sanktuarium Matki Bożej, pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”, spotkały się osoby życia konsekrowanego z siedmiu diecezji.

 

Tegoroczną wspólną modlitwę animowały osoby konsekrowane z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, dlatego zebranych witał diecezjalny referent ds. życia konsekrowanego, ks. dr Jarosław Staszewski SChr, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wysłuchaliśmy konferencji ascetycznej ks. prof. Jacka Hadrysia: „Eucharystia w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

 

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Wśród koncelebrujących obecny był bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej i jednocześnie referent osób życia konsekrowanego w archidiecezji (tyt. Selendety). Nasi nowicjusze zaangażowali się w oprawę liturgii Mszy. Po Mszy Świętej odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed relikwiami Krzyża Świętego oraz oddaliśmy cześć tym relikwiom. Dodajmy, że do Gostynia poza nowicjuszami i ich wychowawcami pielgrzymowali również chrystusowcy z duszpasterskich placówek na Pomorzu Zachodnim, mieszkańcy domu głównego wraz z przebywającymi tam w tym czasie seminarzystami.

 

ks. Mateusz Socha SChr

zyciezakonne.pl

 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー