KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Sobota, 24 października 2020 r.
imieniny:
Arety, Marty, Marcina, Antoniego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
XIV edycja projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
 


Do 5 października szkoły z Małopolski mogą rejestrować się do XIV edycji projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, organizowanego corocznie przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

Projekt powstał w odpowiedzi na przesłanie Papieża, który apelował podczas ostatniej wizyty w Ojczyźnie, abyśmy „dawali świadectwo miłosierdzia”. Głównym celem projektu jest niesienie pomocy bliźniemu (również promowanie dobra w sieci), uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka, a także tworzenie trwałych podstaw wolontariatu w małopolskich szkołach oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz osób potrzebujących.

 

Niezmiennie od lat główną nagrodą w projekcie była wycieczka do Włoch dla 5ciu zwycięskich zespołów. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, laureaci I miejsc otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, podobnie jak zdobywcy II i III miejsc. Wszyscy Uczestnicy Projektu otrzymają pamiątkowe medale. Udział w Projekcie traktowany jest jako działalność wolontariatu i daje uczniom możliwość uzyskania punktów na świadectwie zgodnie z Decyzją Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.

Patronat honorowy nad Projektem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski


Arcybiskup Senior Archidiecezji Krakowskiej Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Biskup Diecezji Tarnowskiej Ksiądz Biskup Andrzej Jeż oraz Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.

 

Więcej informacji na stronie www.mwm.edu.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー