logo
Sobota, 04 lipca 2020 r.
imieniny:
Elżbiety, Teodora, Aureli, Malwiny, Zygfryda – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Z Warszawy do Kamerunu. Ks. Michał Chutkowski posłany na misje
 


Kiedy tylko zostaną otwarte granice, ks. Michał Chutkowski z Archidiecezji Warszawskiej, poleci pierwszy raz w życiu do Afryki, do Kamerunu na misje. W czwartek 28 maja na zakończenie rocznego przygotowania w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie otrzymał z rąk nuncjusza apostolskiego krzyż misyjny. Teraz prosi o modlitwę!


– Pierwszy raz pomyślałem o misjach podczas spotkania duchowieństwa z Benedyktem XVI w Archikatedrze Warszawskiej w maju 2006 r. Papież prosił wtedy, żebyśmy nie bali się opuścić nasz bezpieczny i znany świat, żebyśmy poszli służyć tam, gdzie brakuje kapłanów. Od tej pory powoli rosło we mnie przekonanie, że właśnie w taki sposób chciałbym służyć Bogu i Kościołowi – mówi ks. Chutkowski, który jako jeden z czternastu nowych posłanych odebrał 28 maja krzyż misyjny z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

 

“Ukochany bracie, Bóg wybrał Cię, abyś szedł i owoc przynosił, i aby owoc twój trwał. Idź więc i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Oto twój przewodnik na apostolskich drogach. Oto twoja pomoc w każdym niebezpieczeństwie. Oto twoja pociecha w życiu i przy śmierci” – usłyszał gdy z rąk abp. Pennaccio odbierał krzyż misyjny. – Proszę, otoczcie nas modlitwą!

 

Ze względu na epidemię uroczystość posłania odbyła się w kaplicy Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, a nie jak do tej pory u grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Właśnie w Gnieźnie pierwszy raz krzyże misyjne wręczył św. Jan Paweł II, podczas jego pielgrzymki do Polski.

 

archwwa.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー