logo
Środa, 20 stycznia 2021 r.
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana, Fabiana  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Andrzej Gołąb
Za darmo z Jezusem
materiał własny
 


Za darmo z Jezusem

Czy spotkałeś w swoim życiu Boga. Osobiście twarzą w twarz. Czy rozmawiałeś z nim, czy jadłeś z nim śniadanie w barze, czy byłeś z nim na piwie, w kinie, na spacerze. Czy miałeś kiedyś niezbitą pewność, że jest, że słucha, że rozumie. Czy dotykałeś jego szat, jego ran, czy ocierałeś pot z jego czoła, a może czułeś jak on ociera Twój pot i opatruje Twoje rany. Czy stawałeś przed nim jak przed Królem z wrażenia i lęku nie mogąc wyksztusić słowa, czy może z niedowierzaniem przypatrywałeś się jak schyla się by poprawić Ci sznurowadła i z miłością całuje Twoje stopy. Czy spotkałeś takiego Boga. Czy ten Bóg, który płacze kiedy Ty płaczesz, który się boi kiedy Ty się boisz, który się cieszy z Twoich radości, i kocha Twoje miłości, czy ten Bóg Ci się wydarzył.

Wierzysz w Boga. Czy w takiego Boga wierzysz. Czy wierzysz w Boga-Człowieka, który kocha, cierpi, pragnie, boi się, płacze. Jest kuszony, jest lekceważony. Nie odmawia wizyt w podejrzanych miejscach, przyjmuje zaproszenie na dyskoteki, wesela, na mecz i do kawiarni. Śpi, je, pracuje, uczy się i modli. A kiedy w Twoim życiu, nagle sprawy beznadziejne wreszcie się prostują, choroby nieuleczalne ustępują, nałogi cię opuszczają, czy wtedy ufasz, że to nie przypadek, dobry fart, że to nie Twój rozum, trafna decyzja, silna wola, ale że to On. W cieniu, bez oklasków, bez fanfar, bez uprzedzenia.

Czy będąc w szpitalu czujesz jak przechadza się korytarzami, zagląda na sale, pochyla się nad każdym by go przytulić. A kiedy innym razem stoisz nad grobem ukochanej osoby, czy widzisz, że On już tam jest. Ogarnia Cię lęk o przyszłość, niezrozumiały strach przed niezrozumiałym światem. Kiedy ilość spraw i problemów przerasta cię wielokrotnie i wiesz, że po ludzku rzecz biorąc nie ma z tego wyjścia, czy wtedy zwracasz się do niego. Czy ufasz mu, że nie opuści, że pomoże, że;...swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich swych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień. Będziesz stąpał po wężach i żmijach, a lwa i smoka będziesz mógł podeptać... (PS 91).

Czy wierzysz, że ta obietnica dotyczy Ciebie? A kiedy powraca grzech, pokusa której daremnie się opierasz, i znowu po raz setny ulegasz jej, czy ufasz, że on już wziął to na siebie, gdyż jego krew... oczyszcza nas z wszelkiego grzechu... (1J 1,7). Czy wierzysz w takiego Boga. A taki Bóg właśnie się nam objawił i to jest Jego oferta dla nas - JEZUS CHRYSTUS... On to został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia. (Rz 4,25)

Dwa tysiące lat temu wszedł w historię świata, ale w Twoją i moją historię wchodzi każdego dnia, każdej godziny, każdym oddechem i uderzeniem serca. Wszystkimi drogami i na wszelki sposób pragnie, abyś zgodził się na jego śmierć za Ciebie i na jego Zmartwychwstanie dla Ciebie. W takim spotkaniu-komunii z Tobą pragnie uczestniczyć dając swoje wszystko, w zamian za Twoje nic. Przyjmij dzisiaj tę ofertę. Spośród wszystkich propozycji jakimi jesteś zasypywany każdego dnia, ta jedna wydaje się najbardziej niewiarygodna, ale tylko ona rzeczywiście jest godna wiary i naprawdę nic nie kosztuje.

Andrzej Gołąb
www.kerygmat.Jezus.pl

 
Zobacz także
Jacek Stojanowski
Niedawno przeżywaliśmy najwspanialsze Święta dla wszystkich chrześcijan. Pan Zmartwychwstał! Niestety, świętowanie nie trwało długo... Trzeba było wrócić do pracy, nauki czy też innych zajęć i swoją postawą nieść wszystkim radosną wieść o tym, że śmierci już nie ma. Święta Zmartwychwstania dla wszystkich chrześcijan powinny być czasem ładowania akumulatorów...
 
Jacek Stojanowski
Apostołowie żyli z Jezusem, widzieli Jego cuda, doświadczali mocy Jego słowa, przeżyli skandal krzyża i poranek Zmartwychwstania. A jednak do momentu Zesłania Ducha Świętego trudno ich nazwać chrześcijanami. Ogarnięci strachem, obawami i niepewnością, nie byli w stanie jako wspólnota wyjść do świata i głosić Dobrą Nowinę. Czy w dzisiejszym Kościele Jezusowym nie istnieje podobna sytuacja? Wielu katolików nie czuje się predysponowanych, ba, wstydzi się i lęka głosić w swoim otoczeniu Jezusa. Twierdzi się nawet, że wiara jest sprawą prywatną i nie należy zbyt często o Bogu mówić...
 
Jacek Salij OP
Jak się troszczyć o swoją wiarę? Nie zapomnę dobrotliwego uśmiechu znajomej rehabilitantki, kiedy na jej propozycję, że zajmie się moją złamaną ręką, odpowiedziałem, że rehabilitacja nie będzie potrzebna, bo ręka ma być w gipsie zaledwie pięć tygodni. Zrozumiałem ten uśmiech po zdjęciu gipsu. Ręka była jak uschnięta. Wystarczyło pięć tygodni nieużywania. 
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー