logo
Piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Zaproszenie na otwarcie Domu bł. Aniceta
 


Bracia Kapucyni Mniejsi i Fundacja Kapucyńska zapraszają na uroczyste otwarcie Domu bł. Aniceta Jałmużnika Warszawy, które odbędzie się w dniu 19. września 2018 r.
 
Zacznie się ono od Mszy Świętej o godz. 10.30. Po zakończeniu Eucharystii, ok. godz. 11:30 wszyscy udadzą się do Domu bł. Aniceta na zwiedzanie nowego miejsca i obiad.
 
Uroczystego otwarcia Domu dokona br. Gwardian Kazimierz Synowczyk.
 
Nowy budynek powstał ze względu na bardzo trudne warunki lokalowe i stale rosnącą liczbę potrzebujących, którzy zgłaszają się do braci kapucynów. Do tej pory pomoc najbardziej potrzebującym świadczona była w krypcie kościoła przy ul. Miodowej 13. Słynne były gromadzące się codziennie w południe kolejki po zupę. Z gorącego posiłku każdego dnia korzystało od 200 do 300 osób.
 
Budowa rozpoczęła się w styczniu 2017 r. po wcześniejszych wieloletnich przygotowaniach i zbiórce środków na ten cel. Klasztor przeznaczył pod budowę część swojego terenu i po uzyskaniu wszelkich formalnych pozwoleń, rozpoczęto prace, które trwały nieprzerwanie do drugiej połowy lipca br. W celu wsparcia braci w budowie domu i pomocy świadczonej na rzecz osób najuboższych i bezdomnych, w roku 2010 założona została Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego. 
 
Całość budowy pochłonęła 4 mln złotych i były to środki finansowe podarowane przez setki darczyńców, które wsparły klasztor i fundację. W budowę domu włączyli się też: Fundacja Carrefour ofiarując jednorazowo czek o wysokości 267 tys. zł, co pomogło w doposażeniu budynku, oraz firma Byś, która przez czas budowy za darmo wywoziła kontenery z odpadami. 
 
- 5 sierpnia 2018 roku Ks. Kard. Kazimierz Nycz poświęcił Dom bł. Aniceta Jałmużnika Warszawy. Na uroczystość zaproszeni zostali przede wszystkim darczyńcy i przyjaciele, którzy wspierali nas duchowo i materialne w powstaniu nowej Jadłodajni dla bezdomnych. Obecni byli także wszyscy, którzy bezpośrednio byli zaangażowani w wybudowanie tego dzieła.  19 września 2018 roku chcemy dokonać uroczystego otwarcia Domu bł. Aniceta. Dlatego zapraszamy wszystkich Braci, którzy byli zaangażowani w posługę na rzecz bezdomnych po roku 1989 i samych bezdomnych – mówi br. Gwardian Kazimierz Synowczyk.
 
- Dom bł. Aniceta to miejsce, w którym wyciąga się rękę do bezdomnych i potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Kapucyńskiej i klasztoru przy ul. Miodowej osoby, które znalazły się trudnej sytuacji życiowej, mogą właśnie tutaj znaleźć bezpieczną przystań, otrzymać ciepły posiłek i kompleksową pomoc. Cieszymy się, że poprzez grant Fundacji Carrefour mogliśmy dołożyć cegiełkę do tak ważnego przedsięwzięcia – mówi Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska, który obecny będzie na otwarciu Domu.
 
W wyniku intensywnej półtorarocznej pracy, powstał budynek o powierzchni  750  m2, którego sercem jest jadłodajnia. Dodatkowo, poza jadłodajnią i całym zapleczem techniczno-socjalnym, w nowym domu znajdują się: punkt wydawania leków i odzieży, salki spotkań indywidualnych i grupowych, biuro Fundacji Kapucyńskiej, biuro Towarzystwa Charytatywnego im. O. Pio. W godnych warunkach świadczona będzie pomoc doraźna, ale i długofalowa, mająca na celu pomoc w wyjściu z kryzysu bezdomności. 
 
Obiady wydawane są w nowej jadłodajni już od 1. września. „To miejsce ma być domem, choć nie będzie tutaj noclegowni. Zależy nam, aby było ono przyjazną przystanią dla ludzi marginalizowanych.” – mówi Edyta Foryś, rzecznik  fundacji.
 
fundacja-kapucynska.org
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale